28.11.2011

Antrenmandan Notlar

Fenerbahçemiz, ligin 13. haftasında Kadıköy’de Ankaragücü ile oynayacağı maçın hazırlıklarına, 1 günlük iznin ardından, bugün öğle saatlerinde Can Bartu Tesisleri’nde yaptığı antrenmanla devam etti.

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman yönetiminde saat 11.00’de başlayan ve 1 saat 30 dakika süren antrenman boyunca, Kocaman’ın yardımcıları Fahrudin Ömeroviç ve İsmail Kartal, antrenör Turgay Altay, kaleci antrenörü Murat Öztürk, kondisyoner Alper Aşçı ile maç analisti Arda Keskin de çalışmada hazır bulundu.

Koşu, ısınma ve koordinasyon çalışmalarıyla başlayan antrenman, dar alanda gerçekleştirilen pas organizasyonlarının ardından, yine dar alanda yapılan çift kale maçla sona erdi. Çift kale maç sırasında, bir ikili mücadelede sağ arka adalesinden sakatlanan Sezer Öztürk çalışmayı yarım bıraktı. Sezer’in durumu çekilecek MR’dan sonra belli olacak. Bu arada, A2 Takımımızın dün Bursaspor ile oynadığı maçın kadrosunda yer alan oyuncularımız Gökay Iravul, Berk Elitez, Recep Niyaz ve Hasan Erbey, antrenmanı bir rejenerasyon çalışmasıyla noktaladı.

Gençlerbirliği maçında aldığı darbe nedeniyle sol diz iç yan bağlarında 1. dereceden zorlama tespit edilen Caner Erkin, gribal enfeksiyon geçiren Uğur Boral ve Özer Hurmacı ile tedavisi süren Mehmet Topuz antrenmanda yer almadı. Serkan Kırıntılı ise Bireysel Oyuncu Antrenörümüz Dolu Arslan eşliğinde yaptığı çalışmalarla antrenmanı tamamladı.

Ankaragücü maçı hazırlıkları 29 Kasım Salı günü Can Bartu Tesisleri’nde yapılacak antrenmanla devam edecek. Saat 11.00’de başlayacak antrenman, basın mensuplarına açık gerçekleştirilecek.