30.04.2019

Arkas Spor 3-0 Fenerbahçe

Fenerbahçe Erkek Voleybol Takımımız, Efeler Ligi play-off final serisi dördüncü maçında İzmir'de Arkas Spor ile karşılaştı. Sarı Lacivertliler setlerini 25-19, 26-24 ve 25-18 geride tamamladığı karşılaşmadan 3-0 mağlup ayrıldı ve seride durum 2-2 oldu. Serinin şampiyonu belirleyecek beşinci maçı, 3 Mayıs Cuma günü saat 18.30'da Atatürk Voleybol Vestel Venus Spor Kompleksi'nde oynanacak.

Atatürk Voleybol Vestel Venus Spor Kompleksi'nde oynanan karşılaşmayı Yönetim Kurulu Üyelerimiz Simla Türker Bayazıt ve İlker Dinçay takip etti.

Marşusz Sordyl yönetimindeki Sarı Lacivertliler karşılaşmaya; Ulaş Kıyak, Wouter Ter Maat, Kevin Klinkenberg, Emre Batur, Salvador Hidalgo, Oğuzhan Karasu ve libero Ahmet ile başladı.

Maça iyi başlayamayan Fenerbahçemiz teknik molaya da 12-11 geride girdi. Mola dönüşünde de Arkas'ın Robert Taht ile sayılar üretmesine engel olamayan Ekibimiz, son bölüme 5 sayılık dezavantajla girdi. İstediği oyunu sergileyemeyen Fenerbahçemiz, seti 25-19 kaybetti.

İkinci sete Fenerbahçemizin ilk sayısı, ilk sette istediği performansı sergileyemeyen Salvador Hidalgo'dan gelirken; Arkas Spor Robert Taht ile eşitliği yakaladı(3-3). Oğuzhan Karasu ve Hidalgo ile istediği hücum organizasyonlarını yapabilen Ekibimiz, teknik molaya 12-9 önde girdi. Moladan da Hidalgo ile dönen Sarı Lacivertliler, Emre Batur ile farkı üç sayıya çıkardı. Ev sahibi ekip, Lagumdzija ile sayılar bulunca farkı eritti ve Ekibimiz seti 26-24 kaybedince maçta 2-0 geriye düştü.

Karşılıklı sayılarla başlayan üçüncü sette teknik molaya 12-10 Arkas Spor'un üstünlüğüyle gidildi. Mola dönüşünde de ev sahibinin serisine engel olamayan Ekibimiz, 20-14 geriye düştü. Son bölümde de farkı kapatamayan Erkek Voleybol Takımımız, seti 25-18 maçı ise 3-0 kaybetti.

Fotoğraflar: Ahmet Hopyar