28.04.2019

Arkas Spor 3-2 Fenerbahçe

Fenerbahçemiz, Voleybol Efeler Ligi play-off final serisinin üçüncü maçında İzmir'de Arkas Spor ile karşılaştı. Setlerini 23-25, 16-25, 25-22, 25-20 ve 19-17 geride tamamladığı mücadeleden 3-2 mağlup ayrıldı ve seride durum 2-1 oldu. Serinin dördüncü maçı 30 Nisan Salı günü saat 19.00'da Atatürk Voleybol Vestel Venüs Spor Kompleksi'nde oynanacak.

Final serisinin üçüncü maçı Atatürk Voleybol Vestel Venus Spor Kompleksi'nde oynanırken,Yönetim Kurulu Üyelerimiz Simla Türker Bayazıt ve İlker Dinçay, bu karşılaşmada da takımı yalnız bırakmadılar.

Ekibimiz karşılaşmaya; Ulaş Kıyak, Wouter Ter Maat, Salvador Hidalgo, Kevin Klinkenberg, Oğuzhan Karasu, Emre Batur ve libero Ahmet ile başladı.

Fenerbahçemiz, karşılıklı sayılarla başlayan ilk sette Hidalgo ve Emre Batur'un etkili servisleriyle teknik molaya 12-8 önde girdi. Molanın ardından üst üste sayılar üreten Arkas'ın serisine Hidalgo ile cevap veren Ekibimiz farkın kapanmasına engel olamadı ve ev sahibi öne geçti(17-16). Oldukça çekişmeli geçen setin sonuna 22-22'lik eşitlikle girilirken; Takımımız Klinkenberg'in set sayısıyla seti 25-23 kazandı ve 1-0 öne geçti.

İkinci sete iyi başlayan Fenerbahçemiz, üst üste ürettiği sayılarla teknik molaya 12-6 önde girdi. Mola dönüşünde de Emre Batur ve Ter Maat'ın sayılarıyla farkı 8'e çıkardı. Son bölüme büyük avantajla giren Ekibimiz, Hidalgo'nun set sayısıyla seti 25-16 önde tamamladı ve maçta durumu 2-0'a getirdi.

Karşılıklı sayılarla başlayan üçüncü sette Matic ile sayılar bulan ev sahibine Fenerbahçemiz Hidalgo ile cevap verdi ve 4-4 eşitlik sağlandı. Bu bölümde ev sahibi takım oyun kontrolünü eline aldı ve teknik molaya 12-8 önde giden ekip oldu. Bu sette istediği oyunu oynamayan Ekibimiz, setten 25-22 mağlup ayrıldı ve setlerde durum 2-1 oldu.

Dördüncü setin başlarında Hidalgo ve Ter Maat ile sayılar bulan Fenerbahçemiz; ev sahibi ekibin Lagumdzija ile sayılar üretmesine engel olamadı ve teknik molaya 12-6 geride girdi. Kenardan gelen İzzet Ünver'in sayılarıyla dönen Ekibimiz, bu bölümde Hidalgo ile oyun dengesini sağlasa da farkı kapatamadı(17-13). Fenerbahçemiz, son bölümde üç sayı art arda üretse de Yiğit Gülmezoğlu'nun sayısına engel olamayınca seti 25-20 kaybetti ve maça 2-2 eşitlik geldi.

Karar setine Hidalgo'nun sayısıyla başlayan Ekibimiz, Arkas Spor'un Taht ve Radke ile sayılar üretmesine engel olamadı(4-3). Oldukça çekişmeli geçen setin sonları 7-7'lik eşitlikle geçerken; bu bölümde Oğuzhan Karasu'nun sayılarıyla Takımımız oyunda etkisini hissettirdi. Ter Maat'ın sayısıyla öne geçen Sarı Lacivertliler, üç kez şampiyonluk sayısını değerlendiremeyince seti 19-17, maçı ise 3-2 kaybetti.

Fotoğraflar: Ahmet Hopyar