Armani Milan 87-74 Fenerbahçe Beko

25.10.2019

Armani Milan 87-74 Fenerbahçe Beko

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı, Turkish Airlines EuroLeague 4. hafta maçında AX Armani Exchange Milan'a konuk oldu. Ekibimiz, Mediolanum Forum'da oynanan mücadeleden

Zeljko Obradovic yönetimindeki Takımımız maça; Kostas Sloukas, Jan Vesely, Nando de Colo, Leo Westermann ve Joffrey Lauvergne beşiyle başladı.

Nando de Colo'nun sayılarıyla maça başlayan Fenerbahçe Beko, Lauvergne ile skoru 6-2'ye getirdi. Milan üst üste bulduğu sayılarla beraberliği yakalarken, televizyon molasına 6-6 eşitlikle girildi. Moladan Della Walle'nin sayılarıyla dönen ev sahibi, farkı beş sayıya kadar çıkardı(11-6). Son dakikalarda sayı üretmekte sorunlar yaşayan Fenerbahçe Beko, ilk çeyreği 20-11 geride tamamladı.

İkinci çeyreğe Jan Vesely'nin smacıyla başlayan Ekibimiz, yine Jan Vesely ile skoru 26-15'e getirdi. Derrick Williams'ın üç sayılık isabeti ise rakibe mola aldırırken; moladan serbest atışlarla dönen taraf Milan oldu(28-18). Savunmada yaşadığı zorluklarla bir türlü skora ortak olamayan Fenerbahçe Beko, hücum organizasyonlarında da etkili olamayınca soyunma odasına 41-29 geride girdi.

Üçüncü çeyreğe Datome'nin üç sayılık isabetiyle başlayan Fenerbahçe Beko'ya Armani Milan da Luis Skola ile karşılık verdi. Vesely ve Nando de Colo ile farkı 8'e indiren Ekibimiz, Della Walle'nin sayılarına engel olamayınca Obradovic molayı aldı(54-42). İlerleyen bölümde farkı eritemeyen Fenerbahçe Beko, üçüncü çeyreği 66-55 geride tamamladı.

Son çeyrekte de hücumla savunmayı birleştirmekte problem yaşayan Takımımız, son dört dakikaya 81-67 geride girdi. Geri kalan bölümde de Armani Milan'ın dış atışlarına engel olamayan Fenerbahçe Beko, mücadeleden 87-74 mağlup ayrıldı.

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı, Turkish Airlines EuroLeague 5. haftasında 30 Ekim Çarşamba günü Maccabi Fox Tel Aviv ile deplasmanda karşılaşacak. Ekibimiz, 1 Kasım Cuma günü ise Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda Zalgris Kaunas ile oynayacak.