Asr-I Fener, Ukrayna Fenerbahçeliler Derneği'nde

15.04.2011

Asr-I Fener, Ukrayna Fenerbahçeliler Derneği'nde

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün 100 yıllık şanlı tarihini benzersiz fotoğraflar ve belgeler eşliğinde sunan Asr-ı Fener, Fenerbahçe Dernekleri tarafından büyük ilgi görmeye devam ediyor. Son olarak Ukrayna Fenerbahçeliler Derneği tarafından satın alınan eserimiz, Başkanımız Ali Koç tarafından Dernek Başkanı Ali Sezen'e takdim edildi. 


 


 


Derneğimiz tarafından, devlet arşivleri, özel arşivler, müzeler, kütüphaneler ve yabancı arşivlerdeki yüzlerce süreli yayın ve kitap incelenerek, Fenerbahçe Tarihiyle ilgili 50 bine yakın fotoğraf, tablo ve belge incelenerek büyük bir özenle hazırlanan Asr-ı Fener, Fenerbahçe Dernekleri tarafından büyük ilgi görmeye devam ediyor.


Bugüne kadar yurt İçi ve yurt dışındaki pek çok Fenerbahçe Derneği tarafından satın alınan bu benzersiz eser son olarak  Ukrayna Fenerbahçeliler Derneği'nde de yerini aldı.


Ukrayna Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Ali Sezen teslim töreninde yaptığı açıklamada; her Fenerbahçelinin büyük bir gururla yad ettiği Fenerbahçe Tarihinin en iyi şekilde yansıtıldığı bu esere sahip olmaktan ötürü son derece mutlu olduklarını ve dernek lokalinde üyelerinin incelemesi için özenle muhafaza edeceklerini belirtti.


Sezen'in ardından söz alan Başkanımız Ali Koç, Asr-ı Fener'e gösterilen ilgiden memnuniyetini dile getirerek, eserin daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan tüm Fenerbahçe Derneklerine teşekkürlerini iletti.