20.09.2015

Atletizmde Başarili Sonuçlar

Avrupa Gençler Şampiyon Kulüpler Kupası’nda piste çıkan atletlerimiz, bayanlarda Avrupa Şampiyonu, erkeklerde ise Avrupa ikincisi oldu.


Kulübümüzün ev sahipliğinde Atatürk Olimpiyat Stadyumu Atletizm Tesisleri’nde gerçekleştirilen Avrupa Gençler Şampiyon Kulüpler Kupası bugün yapılan yarışlarla tamamlandı.


Fenerbahçemiz genç kızlarda 113 puanla Avrupa Şampiyonu, genç erkeklerde ise İspanya'nın ardından 104 puanla ikinci sırada yer aldı.


Atatürk Olimpiyat Stadyumu Atletizm Tesisleri’nde gerçekleştirilen yarışlarda Fenerbahçemizin yanı sıra erkeklerde; J Sokol Opava(Çek Cumhuriyeti), Playas de Castellon(İspanya), Shaftesbury Barnet Harriers(Büyük Britanya), Nike Klaipeda(Litvanya), Sport Lisboa e Benfica(Portekiz), AD Mass Ljubljana(Slovenya), LC Zurih(İsviçre), bayanlara ise AK Olymp Brno(Çek Cumhuriyeti), Sparta AM(Danimarka), Playas de Castellon(İspanya), Blackheath & Bromly Harriers AC(Büyük Britanya), Pro Sesto Atletica(İtalya), AD Kladivar(Slovenya), SK SOG Nitra(Slovakya) takımları mücadele etti.


Geçtiğimiz yıl İspanya’da yapılan yarışlarda hem erkeklerde hem de bayanlarda şampiyon olarak tarihi bir ilke yazan atletlerimiz, bu yılda bayanlarda şampiyon erkeklerde ise ikinci oldu. Genç kızlarımız bu sonuçla üst üste ikinci kez Avrupa Şampiyonu oldu.


Genç kızlarda Emel Dereli gülle atmada, Cemre Bitgin üç adım atlamada, Büşra Nur Koku 3000 metre engellide, Demet Parlak sırıkla yüksek atlamada, Eda Tuğsuz cirit atmada ve Deniz Yaylacı çekiç atmada birincilik elde etti.


100 metrede Yudum İliksiz, 3000 metrede Pınar Demirtaş, 1500 metrede Fatma Arık ve uzun atlamada Ecem Çalağan ikinci olurken, 800 metrede Kezban Demiralp, yüksek atlamada da Selda Kırdemir yarışlarını üçüncü tamamladı.


Fenerbahçe genç erkek takımı sporcularından Onur Aras 3000 metre engellide, Zeki Cem Tenekebüken ise sırıkla yüksek atlamada birincilik elde ederken, gülle atmada Hamza Yakışır, 3000 metrede Ömer Oti, 110 metre engellide Furkan Aktaş, 1500 metrede Ramazan Barbaros ve disk atmada Emrecan Ercan ikinci sırada yer aldı.


Yarışlar sonrası düzenlenen ödül töreninde Avrupa Şampiyonu Fenerbahçe genç kız takımı ve Avrupa ikincisi Fenerbahçe genç erkek takımı büyük sevinç yaşadı.


Madalya ve kupalarını Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ve Amatör Şubeler Koordinatörümüz Fikret Çetinkaya'dan alan Fenerbahçeli sporcular objektiflere poz verdi.


Ayrıca Avrupa Atletizm Federasyonu yetkilileri Amatör Branşlar Koordinatörümüz Fikret Çetinkaya ve İstanbul Olimpiyat Oyunları Hazırlık ve Düzenleme Kurulu Genel Sekreteri Erkan Altıok'a plaket takdim etti.