16.06.2011

Atletizmde Süper Lig Hedefi

31. Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda erkekler 3000 metre finalinde bronz madalya kazanan takımımızın sporcusu ve milli atlet Halil Akkaş İzmir’de yapılacak Avrupa Takımlar Şampiyonası 1. Lig Yarışmaları öncesi "Tek hedefimiz var o da Süper Lig" dedi.

"EN İYİ KADROMUZLA KATILIYORUZ"
Son dönemde atletimzde bir yükselişin içine girdiklerini belirten şampiyon atletimiz, "Yarışmalara bugüne kadarki en güçlü kadromuzla katılıyoruz. Bol rekorlu bir sezonun ardından çok önemli bir şampiyonaya çıkacağız. Tek hedefimiz Süper Lig. İlk 3 sırada yer alarak Süper Lig’e yükseleceğimize inanıyoruz. Bayanlar ve erkekler bir arada Süper Lig özlemini dindirmek istiyoruz. Bayanlar ve erkeklerin beraber yarışması bizim için avantaj. Birlikte toplayacağımız puanlar bizi bir üst lige çıkaracaktır" dedi.

"TAM PUAN KAZANDIRACAĞIM"
İzmir’de 3000 metre engellide piste çıkacak olan Halil Akkaş, "Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nın ardından ufak bir sakatlığım vardı. Bu yüzden Cezmi Or müsabakalarında kendimi riske etmedim. İzmir’de yarışı en önde bitirip ülkeme tam puan kazandırmak istiyorum. Yarışta en ciddi rakiplerim Finlandiya, Belçika ve Norveçli atletler olacak. Bu ülkelerin atletleri çok kaliteli ancak hiçbirisi benim yaptığım en iyi derecelere ulaşamadı. Avrupa Şampiyonası’nda aldığım madalyadan sonra rakiplerim benden daha çok çekinecek. Ben ise daha rahat olacağım. Seyirci avantajını da kullanarak ipi en önde göğüslemek istiyorum" ifadelerini kullandı.

"EN BÜYÜK HEDEFİM 2012"
En büyük hedefinin 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nda final koşmak ve Türkiye’ye madalya kazandırmak olduğunun altını çizen Halil Akkaş, "İzmir’deki turnuva, Dünya Şampiyonası için de bir gösterge olacak. Çok güzel bir zamanda yapılıyor. Dünya Şampiyonası’nda iyi bir derece ile madalya kazanmak istiyorum. En büyük hedefim ise 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’na katılmak ve burada madalya kazanarak tarihe geçmek" diye konuştu.

ÖNCE MADALYA SONRA EVLİLİK
Spordan başka bir şey düşünmediğini ifade eden 28 yaşındaki atlet, evliliği ise şu an düşünmüyor. Halil Akkaş, "Benim için varsa yoksa spor. Öncelikle en büyük madalyaları boynuma geçirmek istiyorum. Evlilik ise madalyalardan sonra gelecek" diyerek sözlerine nokta koydu.