Atletlerimiz Gençler Atletizm Ligi 1. Kademe Yarişlari'ni Zirvede Tamamladi

30.06.2014

Atletlerimiz Gençler Atletizm Ligi 1. Kademe Yarişlari'ni Zirvede Tamamladi

Ankara’da yapılan Gençler Atletizm Ligi 1.Kademe Yarışları’nda piste çıkan atletlerimiz, ikinci gün müsabakaları sonrasında hem bayanlar hem de erkekler kategorisinde zirvede yer aldılar.


Atletizm Federasyonu Yarışma Talimatı ile IAAF kurallarına uygun olarak organize edilen ve Ankara’nın ev sahipliğinde Naili Moran Atletizm Pisti’nde yapılan Gençler Atletizm Ligi 1.Kademe Yarışları’nın ikinci ve son gününde Fenerbahçe Atletizm Şubemiz sporcuları, Bayanlar kategorisinde 162 puanla, Erkekler kategorisinde ise 226 puanla Yarışları 1.sırada tamamladı.


Şampiyonanın ikinci ve son gününde piste çıkan atletlerimizden Bayanlar kategorisi 200 metrede Yudum İliksiz, Disk Atmada Emine Girgin ve Cirit Atmada Eda Tuğsuz, 1.sıraya yerleşen atletlerimiz oldular. Bayan Takımımız elde ettiği birinciliklerle, ikinci gün yarışları sonunda 162 puanla 1.sırada yer aldı. Enka  112 puanla 2., Bursa BŞB 137 puanla 3.sıraya yerleşen takımlar oldular.


Bayan Takımımızın ardından zirvede yer alan Erkek Takımımızda ise, 200 metrede Fatih Aktaş, 21.06’lık derecesiyle Gençler Türkiye rekorunun sahibi oldu. Bundan önceki rekor da 21.24 ile sporcumuz Fatih Aktaş’a aitti. Atletimiz, böylece Gençler Atletizm Ligi 1.Kademe Yarışları’nda kendi rekorunu da geliştirmiş oldu. 400 metre engellide Samir Akovalı ile 800 metrede Utku Çobanoğlu da 1.’lik elde eden atletlerimiz olurken, 4x400 metre bayrak yarışında da Fahri Arsoy, Berk Köksal, Semih Demirkol ve Utku Çobanoğlu’ndan oluşan Bayrak Takımımız, 1.’lik elde etti. Erkek Takımımızda bu sonuçlarla 226 puanla genel sıralamada 1.sıraya yerleşirken, Enka 216,5 puanla 2., Kocaeli Darıca Belediyesi Eğitim Spor Kulübü de 203 puanla 3.oldu.


Gençler Atletizm Ligi 1.Kademe Yarışları’nı Şampiyon olarak tamamlayan Fenerbahçe Erkek ve Bayan Takımlarımız, 6-7 Ağustos 2014 tarihlerinde Samsun’da düzenlenecek olan Gençler Atletizm Ligi Final müsabakalarında mücadele edecek.