Atletlerimiz Türkiye Büyükler Atletizm Şampiyonasi'ni Zirvede Tamamladi

11.06.2015

Atletlerimiz Türkiye Büyükler Atletizm Şampiyonasi'ni Zirvede Tamamladi

Atletizm Şubemiz sporcuları, İstanbul Enka Sadi Gülçelik Tesisleri'nin ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Büyükler Atletizm Şampiyonası’nı 2 gün(9-10 Haziran 2015) süren yarışlar sonunda; 12 birincilik, 5 ikincilik, 3 üçüncülükle tamamladı.
 

Organizasyonun ilk gününü 5 birincilik, 5 ikincilik, 2  üçüncülükle tamamlayan atletlerimiz, şampiyonanın 2.ve son gününde ise 7 birincilik, 1 de üçüncülük elde etti.
 

Sporcularımızdan; erkeklerde Mustafa Tilki sırıkla yüksek atlamada 5.10’luk derecesiyle Türkiye rekoru kırarak altın madalyanın sahibi oldu. Yasmani Copello 400 metre engellide, Musa Tüzen de üç adım atlamada kürsünün ilk basamağına çıkan diğer sporcularımız olurken, Hasan Basri Güdük ise 800 metrede 3.sıraya  yerleşti.
 

Bayanlarda ise sporcularımızdan Eda Tuğsuz cirit atmada, Emel Şanlı 400 metre engellide, Zehra Uzunbilek disk atmada ve Büşra Mutay uzun atlamada altın madalya kazanarak, önemli bir başarıya imza atan atletlerimiz oldular.
 

Türkiye Büyükler Atletizm Şampiyonası’nı toplamda 12 birincilik, 5 ikincilik, 3 de üçüncülükle tamamlayan Atletizm Şubemiz sporcuları, Avrupa Takımlar Şampiyonası'nda mücadele edecek milli takım kadrosuna 9 erkek, 9 bayan toplamda ise 18 sporcuyla en çok atlet veren kulüp oldu.