Avea Ve Fenercell 5 Yil Daha

27.10.2014

Avea Ve Fenercell 5 Yil Daha

Avea ile Fenercell arasındaki iş birliği, yapılan bir tören ve atılan imzalarla 5 yıl daha uzatıldı.


Beşiktaş’taki Shangri-La Bosphorus Otel’de düzenlenen imza töreni ve basın toplantısına Kulübümüz Asbaşkanı Turhan Şahin, Yönetim Kurulu Üyesi Ünal Uzun, Avea CEO’su Erkan Akdemir, Fenercell Müdürü Hakan Demir, Profesyonel Futbol Takımımızın oyuncularından Michal Kadlec ve Hasan Ali Kaldırım, Fenerbahçe Grundig Bayan Voleybol Takımımızın oyuncusu Dicle Nur Babat ile Fenercell kullanıcıları katıldı.


Törende ilk sözü alan Avea CEO’su Erkan Demir, "Biz bir teknoloji şirketiyiz. Aynı zamanda sporda da aktif olarak yer alıyoruz. 2009 yılında sadece Türkiye’ye değil dünyaya yenilik olarak getirdiğimiz bir sisteme geçtik. Bu işbirliği çok başarılı sonuçlara yol açtı. Sadece bizim açımızdan değil Fenerbahçe için de bir gelir elde etmek açısından iyi bir katkı sağladı" dedi.


Turan Şahin ise, "Geçmiş 5 senelik dönem içinde AVEA ile yaptığımız bu iş ortaklığı bize ekonomik ve sosyal yönden çok büyük bir katkıda bulundu. Başkanımızın ifade ettiği gibi sportif başarıyı istiyorsak gelir olarak da sağlam bulunmamız gerekir. Amatör branşlardan yetişmiş bir yönetici olarak AVEA ile yapılan bu iş birliğinin katkısını çok iyi görebiliyorum. Fenerbahçemiz 9 ayrı branşta hem bayanlarda hem erkeklerde 12 yaş grubundan büyükler kategorisine kadar sportif mücadelesini vermekte. Geçmişte bunun para kaynağı futbol takımımızdan elde ettiğimiz gelirlerdi. Ancak son 15 senedir başkanımızın yaptığı katkılarla bunun artık mümkün olmadığını gördük. Avea gibi büyük markalarla iletişime geçtik. Geçtiğimiz 5 sene içerisinde Fenercell hattı kulübümüze çok büyük katkılarda bulunmuştur. Çok büyük bir dayanışma ile bu günlere ulaştık. İlk 5 senelik dönemimiz son buldu. İkinci 5 yıllık döneme giriyoruz. Bu işbirliğini daha da geliştirerek Türk Sporuna, Fenerbahçe’ye ve de futbola daha büyük katkı sağlayacağımızı düşünüyoruz. Hedef 1 milyon üye projesi kapsamında kulüp üyelerimizi de Fenercell’e daha da katmak istiyoruz. Çeşitli mali kaynaklara ihtiyacımız var. 20-25 gün evvel Avrupa Atletizm Şampiyonası’nda hem bayan hem de erkeklerimiz Avrupa şampiyonu olduk. İşte burada Avea ile yaptığımız bu anlaşmanın katkısı vardır. Katkılarından dolayı tekrar Avea’ya teşekkür ediyorum" diye konuştu.


Oyuncumuz Hasan Ali Kaldırım, "Öncelikle biz futbolcular olarak Fenercelli olmaktan çok mutluyuz. Bu sayede hem biz hem kulübümüz kazanıyor. Yeni antlaşmamız herkese hayırlı olsun" dedi.


Dicle Nur Babat ise "Fenerbahçe hep ilklerin kulübüdür. Fenercell de bu ilklerden biri… Herkese hayırlı olmasını diliyorum" dedi.


Micael Kadlec de "Fenerbahçe için hepimiz için çok özel bir gün biz burada olmaktan memnunuz" diyerek duygularını dile getirdi.