"avrupa'da Yolumuza Devam Etmek İstiyoruz"

05.08.2013

"avrupa'da Yolumuza Devam Etmek İstiyoruz"

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal ve Hollandalı oyuncumuz Dirk Kuyt, Red Bull Salzburg ile yarın akşam Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynayacağımız Şampiyonlar Ligi 3.Ön Eleme Turu rövanş karşılaşmasını kazanmaktan başka bir şey düşünmediklerini belirtirken, Fenerbahçe’nin Avrupa’da yoluna devam etmesi gerektiğini de söylediler.

Teknik Direktörümüz Ersun Yanal ile futbolcumuz Dirk Kuyt, Red Bull Salzburg ile oynayacağımız Şampiyonlar Ligi 3.Ö Eleme Turu rövanş karşılaşması öncesinde Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda bir basın toplantısı düzenledi.

Dirk Kuyt: "Takım olarak yarınki maça hazırız"
Toplantıda konuşan Hollandalı oyuncumuz Dirk Kuyt, "Hem ben, hem de takım arkadaşlarım yarınki maçı kazanmak için istekliyiz ve galibiyete motive olduk. Takım olarak hazırlandık. Aslında böyle maçlar kolay olmayan maçlardır.  Ligin başında olmasından dolayı zor bir mücadele olacak ama bizler Avrupa Ligi’nde oynamış futbolcularız. Ancak ligin başında olması bizi mental olarak zorlayabilir, yine de biz bunun için hazırlandık. Liverpool’da buna benzer maçlar oynadım. Mental olarak zor olabilir ama biz hazırız" diye konuştu.

Ersun Yanal: "Yarınki maçı kazanarak Avrupa’da yolumuza devam etmek istiyoruz"
Kuyt’ın ardından konuşan Teknik Direktörümüz Ersun Yanal, iki aşamalı bir mücadele olan Salzburg karşılaşmasının ikinci ayağını geçerek, Fenerbahçe’nin Avrupa’da yoluna devam edeceğini belirterek, "İki aşamalı bir maç oynayacağız. İkinci aşamasını oynuyoruz. İlk aşamada herkesin bildiği bir sonuç var. Oyuncularımız mücadele ettiler. Şimdi bunun ikinci adımı var. İlk maçta beklenen sonucu almamış olabiliriz. Her geçen gün tempoyu arttırarak oynayacağız. Yarın ki maçta oynayacağımız oyun önemli ama iyi bir sonuç almak için mücadele edeceğiz. Rakip; genç, mücadele eden ve oyunu bozmaya yönelik performans sergileyen bir takım. Bu karşılaşmalar zordur, önemli bir maç olacak. Bizim için yarınki maçın sonucu çok önemli. 12.adam olan taraftarımız bizim enerjimiz ve gücümüz. Onlarla birlikte keyifli bir 90 dakikayı tamamlayıp Avrupa’da yola devam etmek istiyoruz" diye konuştu.

Ersun Yanal: "Her geçen gün daha da iyi olacağız"
Ersun Hoca, bir gazetecinin Cardozo ve Emenike transferi ile takımımızın geçirdiği hazırlık dönemine ilişkin sorusunu ise "Öncelikle Emenike ve Cardozo sorunuzu değerlendireyim. Her iki oyuncu da son derece kaliteli isimler. Takıma yapacakları katkılar ortadadır. Fenerbahçe için transferde önemli olan da budur.  Bu koşullarda transfer gerçekleşir. Fenerbahçe’nin kalitesi her geçen gün daha iyi olacak. Geçen maçta 30 ve 60 dakika olmak üzere iki ayrı oyun var. Hazırlık maçları bildiğiniz gibi az oynadık ve bu maçlarda sonuçlar almak kolaydır. Ancak resmi maçlarda bu böyle değildir. Takım olarak hazır olan, iyi mücadele eden bir takım var karşımızda. Her geçen dakika kalitemiz artacaktır. Bunu da oyuncularım gösterecektir. Her geçen gün daha iyi olacağız" şeklinde cevaplandırdı.

Bir takım olumsuzluklardan dolayı söz konusu hazırlık programının iptal edilip, başka bir hazırlık programı düzenlediklerini belirten Ersun Hoca, "Sürekli bir yarış halindeyiz ve yarışıyoruz. Her gün bir takım sürprizlerle karşılaştık. Ve bu nedenle söz konusu programlarımızı erteledik. Sakat oyuncularımızın sorun olacağını düşünmüyorum düşünsek dahi eksik oyuncu olmayacak. Her oyuncumuzun sonuca katkı yapacağına inanıyorum." İfadelerini kullandı.

Ersun Yanal: "Bizim işimiz saha içi"
CAS’ta devam eden süreç ilgili soru üzerine başarılı teknik adam, "Biz saha içindeyiz ve asla saha dışına çıkmayacağız. Başkanımız ve Yönetim Kurulumuz gerekli çalışmaları yürüttü ve yürütüyor. Bizde bu sürece aldığımız ve alacağımız skorlarla katkı sağlayacağız" dedi.


Ersun Yanal: "Sow profesyonel bir oyuncu"
Sow’un oruçlu olmasının performansını etkileyip, etkilemediği ile ilgili soruya ise Ersun hoca, "İnancın çok ayrı bir platformda değerlendirilmesi gerekir. Oyuncumuzu inancına saygı duyuyoruz.  Sow çok profesyonel bir oyuncu, inancı ile işini bir arada yıllardır sürdürüyor. Problem olacağını düşünmüyorum" yanıtını verdi.

Ersun Yanal: "Her oyuncumuz görev alacak"
Fenerbahçe’nin 3 kulvarda mücadele ettiğini ve bu yolda her oyuncunun görev alacağını ifade eden Ersun Yanal, yabancı oyuncu sınırlaması içinse şu ifadeleri kullandı: "Fenerbahçe planlamasını zaten 6+0+4’e göre yaptı. Bu planlama doğrultusunda oyuncularımızı ligde ve Avrupa Kupaları’na oynatacağız. Rotasyonlar olacak."

Ersun Yanal: "Oyuncularıma güveniyorum"
Salzburg için herkesin farklı yorumlar yaptığını ancak güçlü bir sponsora sahip olan ekibin, hem ligleri için hem de Avrupa için iyi bir takım kurduğuna ve rakibe bir kez daha saygı duyduklarını ifade eden Ersun hoca, "Rakip lig maçında rotasyona gitti ancak biz de maçlar henüz başlamadığı için rotasyon sorunumuz olmadı. İyi ve hazır bir ekibe karşı oynayacağız. Kalitemiz bu maçlarda ortaya çıkacak. Tecrübemiz ve enerjimiz turu geçmemizi sağlayacak. Oyuncularıma güveniyorum. Hepsi ayrı değerler" diyerek sözlerini tamamladı.

Dirk Kuyt: "Kolay maç olmayacak"
Rakip takımın mental olarak maça daha hazır olduğuna dikkat çeken Hollandalı yıldız ise, "Az önce bahsettiğim bir şey vardı. Maç kolay olmayacak.  Fenerbahçe rakibine karşı daha kuvvetli,  rakip ise daha çok hazırlık süreci ve lig maçları oynadı.  Yarınki maçın mental olarak kolay olmayacağını ancak karşılaştırdığınız zaman ise Fenerbahçe güç olarak daha ağır basar. Bir örnek vermek istiyorum. Ben Liverpool’da oynadığım süre zarfında bundan birkaç yıl önce Standart Liege ile bu turlarda mücadele etmiştik. İlk 2 maç berabere  bitmişti.  İkinci maçın 120 dakikasının onunda golü ben atmıştım ve maçı kazanmıştık. Gerçekten bu tür maçlarda  çok kuvvetli olmanız lazım. Çok iyi oynamaktan öte turu geçmemiz gerekiyor. Her maç daha da iyi oynayarak bugünlere geldik. Daha da iyi olacak. Tüm takım olarak bu maça iyi hazırlandık ve bunu da maçta göstereceğiz" dedi.

Dirk Kuyt: "Turu geçmek istiyoruz"
Geçen yıl Spartak Moskava’ya 1 golle elenmelerinin hatırlatılması üzerine Kuyt, şu ifadeleri kullandı:

"Geçen sene de kolay olmamıştı. Vaslui ve Moskava karşılaşmaları. Çok mücadele etmemize rağmen Şampiyonlar Ligi’ne kalamamıştık. İnşallah bu isteğimizi sahada gösterip bu yıl turu geçmek ve gruplara kalmak istiyoruz. İyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Bu kuvvetli çalışmaların sonucunu da sahaya yansıtmak istiyoruz."