Avrupa İkincisi Basketbol Takimimiz İstanbul'da

17.05.2016

Avrupa İkincisi Basketbol Takimimiz İstanbul'da

Turkish Airlines Euroleague’de ikinci olarak Türk Basketbol tarihinde bir ilke imza atan Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımız, akşam saatlerinde İstanbul’a geldi.
 

Taraftarlarımız; büyük bir başarı elde eden Takımımızı, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda tezahüratlarla karşıladı. Koç Zeljko Obradovic ve oyuncularımızla bol fotoğraf çektiren ve imza alan taraftarlarımız; Takımımızın havalimanından çıkmasıyla birlikte meşaleler yaktı ve tezahüratlar eşliğinde uzun süre sevgi gösterilerinde bulundular. 
 

Havalimanında FB TV’ye açıklamalar yapan Asbaşkanlarımızdan Ozan Balaban, Takımımızın Genel Menajer Yardımcısı Ömer Onan ve Takım Menajerimiz Cenk Renda şu ifadeleri kullandı:
 

Ozan Balaban: “Fenerbahçe, basketbolda en büyük takımlardan biri”
“Kupayı hak ettik. Gitmeden önce de söyledim; bu takım mücadele etmeden bırakmaz. Kısmet olmadı. Kupa elimizden gitti. Oraların takımı olduğumuzu gösterdik. Fenerbahçe, basketbolda en büyük takımlardan biri. 18 Mayıs Çarşamba günü playofflar başlıyor. Önemli hedeflerimizden biri olan ligde şampiyon olacağız. Kupanın ucundan tutmuşken bırakmak içimizde kaldı birazcık. Fenerbahçe’nin önü açık. Başkanımız ve yönetim kurulumuza destekleri için teşekkürlerimizi sunuyorum.”
 

Cenk Renda: “Seneye inşallah kupanın sahibi olacağız”
“Üzgünüz. Maç geldi maalesef ama hakemler istemedi. Çok iyi mücadele ettik. Herkesi kutluyorum, herkese teşekkür ediyorum. Çok iyi bir atmosfer vardı, sanki İstanbul’da oynadık. İyi dönüş yaptık ve şanssız bir topla uzatmaya gitti maç. Seneye inşallah kupanın sahibi olacağız. Bu takımın başarısını Avrupa’ya gösterdik. Şimdi Türkiye Ligi’ne bakacağız. 18 Mayıs Çarşamba günü 21:30 taraftarlarımızı Ülker Sports Arena’ya davet ediyorum. Biraz moraller bozuk. Taraftarlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Playofflardaki bütün maçlarda salonu dolduralım ve maç maç kazanalım.”
 

Ömer Onan: “Bu takım orada olmaya devam edecek”
Bu seviyenin takımı olmaya başladık. Keyif almak lazım bu seviyede olmaktan. Ulaşılması güç yerler buralar. CSKA Moskova bize fark atabilecek bir takım değildi. Oldu, öne geçtiler ama sonra geri geldik. Daha sonra stepsler, fauller… Bunları yapanlar faturalarını öderler. Temizlenmesi gereken şeyler var. Euroleague, güzel ve güçlü bir lig, NBA’den sonra. Camiamız, taraftarlarımız takımlarıyla gurur duysunlar. Geçen sene Final Four oynadık, bu sene final. İnşallah seneye de şampiyon oluruz. Güçlü bir Fenerbahçe’nin burada olması bizi sevindiriyor. Bu ulaşılan noktayı insanlar karşılaştıramıyorlar. Futbolda Şampiyonlar Ligi’nde final oynamak gibi düşünün. Bu çok önemli bir olay. Bu takım orada olmaya devam edecek.