Avrupa Şampiyonasi'na Fenerbahçe Damgasi

21.06.2011

Avrupa Şampiyonasi'na Fenerbahçe Damgasi

Polonya’nın ev sahipliğinde düzenlenen 33. FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası’nda ilk tur sona erdi.

Slovakya galibiyeti ile adını 2.Tur’a yazdıran A Milli Takımımız, E Grubu’nda yer almaya hak kazanırken; bu turdaki rakipleri Çek Cumhuriyeti, Beyaz Rusya ve Büyük Britanya oldu.

Kadrosunda Fenerbahçemizden Birsel Vardarlı, Nevriye Yılmaz ve Nevin Nevlin’in de yer aldığı Milli Takımımıza başarılar diliyoruz.

Yeni sezonda şampiyon takımımızın yeni başarıları için ter dökmeye hazırlanan oyuncularımız Elina Babkina ve Zane Tamane ise Letonya formasıyla yeni koçumuz George Dikeoulakos yönetiminde başarılı bir ilk tur performansı sergiledi.

D Grubu son maçında Hırvatistan’la karşılaşan Letonya’nın en önemli kozlarından biri 14 sayı, 9 ribaund ve 2 asistle Zane Tamane olurken; mücadeleyi de takımının en skorer ikinci ismi olarak tamamladı.

Gruplarındaki bir önceki maçta, son şampiyon Fransa’ya karşı 26 sayıyla oynayan Elina Babkina ise mücadeleyi 12 sayı ile tamamladı. 6 asist ile mücadelenin en çok asist yapan oyuncusu olan Babkina, grup maçları sonunda 16.7 sayı, 2.3 ribaund ve 5 asist ortalamasına ulaştı.

Yeni Koçumuz George Dikeoulakos yönetimindeki Letonya’nın 2.Turdaki rakipleri ise, Polonya, Karadağ ve İspanya...