Aykut Kocaman: "4 Takimin Arasinda Olmaliyiz"

05.04.2013

Aykut Kocaman: "4 Takimin Arasinda Olmaliyiz"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, önemli bir galibiyet elde ettiklerini belirterek, UEFA Avrupa Ligi’nde 4 takımın içinde olmaları gerektiğini belirtti.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, “Özellikle ilk yarıda zorlama paslar ve zorlama driplingler Lazio’yu maçın içine iyice çekti, bunu iyi yapıyorlar. İlk yarıda zorlandık. Direk olarak kaleye gitmeyi isteyen bir ambiansın içinde pas trafiğinde zorlandık. İkinci yarıda özellikle rakibimizin 10 kişi kalması bizi rahatlattı. 10-15 dakikalık bocalamadan sonra oyunu kanatlara yayarak iyi oyuna döndük. Penaltının gelmesi çok önemliydi. Rakibimizin gücü ve fizik gücü çok iyiydi. Rakibimiz 11 kişi devam etseydi açıkçası nasıl bir maç olurdu bilinmez. İkinci maça çok iyi hazırlanmalıyız. Önce Süper Lig’deki Orduspor maçına, sonra da Lazio maçına odaklanacağız” dedi.

Rövanş maçı içinse Aykut hoca, “Bu 8 takımı içinde olmak önemli. Çok ciddi anlamda fizik gücüne ihtiyaç var. Bugünkü rakibimiz de bunu gösterdi. Duygu, istek ve arzu çok iyi ama bunu tamamlamalıyız. Çok ciddi bir maç oynayacağız. 4 takımın içinde olmalıyız. Kapıyı açtık içeri girmeliyiz” diye konuştu.