Aykut Kocaman: "64 Maçlik Maratonu Kupayla Taçlandirmak En Büyük Arzumuzdu"

23.05.2013

Aykut Kocaman: "64 Maçlik Maratonu Kupayla Taçlandirmak En Büyük Arzumuzdu"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, kupayı en az kendileri kadar isteyen Trabzonspor’u yenerek mutlu sona ulaştıklarını ifade ederek, “64 maçlık maratonu kupayla taçlandırmak en büyük arzumuzdu” dedi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, “En az bizim kadar kazanmak isteyen bir rakiple oynadık. 64 maçlık maratonu kupayla taçlandırmak en büyük arzumuzdu. Çok mutluyuz, oyuncularımı tebrik ediyorum, zor bir işi başardılar. Trabzonspor daha derli toplu ve iyi başladı. İyi oynadıkları anda golü bulduk. Golden sonra bocaladılar, ikinci gol için pozisyonlar bulduk ama değerlendiremedik. Sonuçta mutlu sona ulaştık. Tekrar nezdinizde futbolcularımı candan kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Kupanın önemine değinen Kocaman, “Fenerbahçe adına kazanımları konuşmak lazım. Önemli kazanımlardan bir tanesiydi. Sezonu kupasız geçirmedik en azından. Süper Kupa'da Galatasaray ile karşılaşma güzel olacak diye düşünüyorum” dedi.

Transfer konusuna da değinen Aykut Kocaman, “Transfer yerlerimiz beklentilerimiz belli. İhtiyaçlarımıza uygun şekilde gelecek. Defansif futbol ne bu maçta ne diğer maçlarda düşünmedim. Ama bütün sporların temeli iyi savunmadan geçiyor. İyi hücum da iyi savunma yaparak yapılıyor” diye konuştu.