Aykut Kocaman: "avantajli Bir Skor Elde Ettik"

14.02.2013

Aykut Kocaman: "avantajli Bir Skor Elde Ettik"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, 4. dakikada Raul Meireles’in kırmızı kartla oyun dışı kalması sonrasında deplasmanda 10 kişi mücadele etmek zorunda kalan takımının avantajlı bir skorla döndüğünü söyledi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa konuşan Aykut Kocaman, "Kırmızı kartla birlikte maça ait her şey alt üst oldu.  Maça dair bizim adımıza çok söylenecek şey yok. Rakip son derece organize, saha içi disiplini yüksek bir takım. Şampiyonlar Ligi’nde son derece başarılı sonuçlar aldılar. Bugün de çok sabırlı oynadılar. Maça yüksek istekle başladık aslında kontrolü tamamen elimize alacak gibi görünürken, az rastlanan bir durumla karşılaştık, maçın hemen başında eksik duruma düştük. O andan itibaren yapılması gereken tek şey vardı en avantajlı skoru elde etmekti. Herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı. Avantajlı skorla döndüğümüzü söyleyebilirim. Tur için erken konuşmanın anlamı yok" dedi.

Bate maçında seyircisiz oynayacaklarının hatırlatılması üzerine Aykut Hoca,"Bate maçının seyircisiz oluşunu taraftar anlamalı. Küçük küçümenin çıkarından ziyade büyük küme düşünmeli. Taraftarsa, seyirciyse eğer anlaması gerekiyor" diye konuştu.

Hafta sonu oynayacakları Trabzonspor maçına da değinen Aykut Kocaman, "Önümüzde ilk olarak zorlu bir Trabzon maçı var. Herkesin bütün gücüyle oynadığı maç oldu. Bugün. 2 gün oyuncularımızı dinlendirip Trabzon maçına hazır hale gelmeye çalışacağız" ifadelerini kullandı.