Aykut Kocaman: "ben Onlara Hep İnandim, Bugün De İnaniyorum"

03.04.2013

Aykut Kocaman: "ben Onlara Hep İnandim, Bugün De İnaniyorum"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, UEFA Avrupa Ligi Çeyrek Final ilk karşılaşmasında İtalya'nın Lazio takımıyla oynayacağımız müsabaka için hazırlanan maç günlüğü kitapçığına şu açıklamayı yaptı:

"Bugün asırlık çınarın tarihinde yeni bir sayfa açıyoruz. Fenerbahçemiz Avrupa Ligi'nde çok ama çok önemli çeyrek final turunda ilk maçına çıkıyor.

Tüm inancımızla, azmimizle, heyecanımızla bu maça hazırlandık. Teknik heyetteki tüm arkadaşlarımla birlikte Lazio takımını çok dikkatli ve özenli bir çalışmayla A'dan Z'ye etüt ettik. Sonra da tüm bilgilerimizi futbolcularımıza aktardık. Bu maça hazırız. Futbolcularımız daha önceki turlarda olduğu gibi, kaliteleriyle, uluslararası tecrübeleriyle, oyun disiplinleriyle ve her şeyden önemlisi birlikte hareket etme ve takım olma becerileriyle ellerinden gelenin en iyisini yapacaklardır. Ben onlara hep inandım, bugün de inanıyorum. Siz de inanın ve bu aksam hep birlikte sahneye bir futbol resitali koyalım.

Hep birlikte diyorum; çünkü maalesef bundan önceki iki Avrupa maçında seyircimizden yoksunduk. Sahada adeta öksüzdük. Bunu bir daha kesinlikle ama kesinlikle yasamak istemiyoruz. Dökülen bunca alın terine, verdiğimiz emeklere yazık oluyor. Sahada o muhteşem taraftar gücünden yoksun kaldığımız yetmiyormuş gibi bir de kulübümüz çok ciddi derecede gelir kaybına uğruyor ve daha da önemlisi en ufak bir olayda da 'men edilme' tehlikesiyle karsı karşıyayız. Hepimizin çok dikkatli olması gerekiyor. Ama ben inanıyorum; Büyük Fenerbahçe ailesi durumun ciddiyetinin farkındadır. Gereken oto-kontrol en doğru bir şekilde yapılacaktır.

Son zamanlarda hep tekrarladığımız gibi; şimdi birbirimize sarılalım ve bu tarihi 90 dakikanın tadını çıkaralım. Sahadaki futbolcularımızı son saniyeye kadar destekleyelim, hiç susmayalım, misafirimiz Lazio'yu da en güzel şekilde ağırlayalım.

Herkese iyi seyirler.."