Aykut Kocaman: "bize Yapilani, Onlara Yapmayalim"

13.05.2012

Aykut Kocaman: "bize Yapilani, Onlara Yapmayalim"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, şampiyon olan Galatasaray’ı kutlarken, geçen sezon elde ettiğimiz şampiyonluk ve ardından gelen sürece de göndermelerde bulundu. Kocaman, "Şampiyonluk önemlidir. Geçen seneki şampiyonluğumuzun değerini bilmeyenler, masa başında elimizden almaya çalıştılar ama bizim bunu yapmaya hakkımız yok. Onun için Galatasaraylıları, teknik heyetini ve futbolcularını kutluyoruz" dedi.

Hakemleri ve TFF’nin eski yönetimini de kinayeli bir dille eleştiren Kocaman, yaraları en kısa sürede sararak Kupa Finalinde Bursaspor’un karşısına çıkacaklarını söyledi.

Masa başında elimizden almaya çalıştılar

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalar yapan Aykut Kocaman, "40 tane lig maçı oynadık. 40. maçın sonunda şampiyon Galatasaray oldu. Teknik heyeti ve futbolcularını kutluyorum. Bunun bu tarafını ayıralım. Bugün buradan şampiyon olarak ayrıldılar. Şampiyonluk önemlidir. Geçen seneki şampiyonluğumuzun değerini bilmeyenler, masa başında elimizden almaya çalıştılar ama bizim bunu yapmaya hakkımız yok. Onun için Galatasaraylıları, teknik heyetini ve futbolcularını kutluyoruz" dedi.

Sabırlı oyun

Bugünkü maç hakkında ise Kocaman, "Oyun tarafıyla ilgili söylenebilecek en önemli şey;  Galatasaray’ın ve bizim oyun yapımız düşünüldüğü zaman bugünkü genel oyun anlayışımız, genel stratejimiz, Galatasaray’ı oyun içine katmadan, son ana kadar skoru lehimize çevirecek golü aramak ve sabırlı oyundu. Ancak skoru elde edecek durumu bir türlü yapamadık, golü bulamadık" diye konuştu.

Her hafta yeni bir olay
 
Fenerbahçe’nin tüm sezon boyunca yaşadıklarıyla ilgili "Saha dışındaki oyunla ilgili de bir şeyler söylemek gerekiyor" diyen Kocaman, "Bugüne kadar bin bir sorunla uğraştık. Eksi 25 puanlar, küme düşmeler, tapeler., tapeler, tapeler. Her hafta herhangi bir şey, her hafta maçlardan önce bir şeylerle uğraşmak... Başkan, yöneticiler, bir sürü hikaye, bir sürü organizasyon, bir sürü olay... Özellikle eski federasyon bu işin içine dahil. Özellikle Fırat Aydınus’un Beşiktaş maçında ’Oyun bitti’ demeye çalışmasını, Kamil Abitoğlu Trabzon’da yapmaya çalıştı. O da olmadı, bugün Cüneyt Çakır çok güzel oyun bitirdi. Tebrik ediyorum onu. Şahane bir maç yönetti" şeklinde ifadeler kullandı.

Yaralarımızı saracağız

Hafta arasında Bursaspor ile oynayacağımız Kupa finali hakkında ise Kocaman, "Bu sene yaralarımızı sara sara geldik bugüne kadar. Bu seferki yara, biraz daha ağır bir yara. Tek tek bütün isimleri saymaya gerek yok. Eksik olduğumuz anlarda dahi maçı ne kadar istediğimizi gösterdiler. Çok da kolay olmayacak. Diğer taraftan yaralarımızı sarmayı öğrendik. Çarşamba gününe kadar, Bursaspor maçına kadar yaralarımızı sararak çıkacağız" dedi.