Aykut Kocaman: "bu Galibiyete İhtiyacimiz Vardi"

09.11.2012

Aykut Kocaman: "bu Galibiyete İhtiyacimiz Vardi"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, grupta lider konuma gelebilmek adına bu akşam alınan galibiyetin önemli olduğunu belirterek, ''Sıkıntılı bir periyottan geçerken, özellikle çok uzun bir süre sonra, kadın ve erkek bütün taraftarların bulunduğu bir ortamda, takımla taraftar arasında biraz daha kaybolmaya yüz tutan bağı kuvvetlendirmek için bu sonuca fazla ihtiyacımız vardı."dedi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "Liderlik devam ediyor. Kalan 2 maçtan yeten puanı alıp gruptan ilk iki içinde; mümkünse lider olarak çıkmaya çalışacağız. Önemli bir adım attık, umarım arkasını getiririz.10 puana ulaşarak, grupta önemli bir adım attık. Uzun zaman sonra, sahamızda Avrupa kupalarında kazandık. Umarım Orduspor maçıyla bunu pekiştireceğiz. Taraftarla aramızdaki bağı pekiştirmek için önemli bir adım olduğunu düşünüyorum'' diye konuştu.

90 dakika boyunca rakip karşısında bulunan ataklarla Takımımızın farkı daha da arttırabileceğine değinen Aykut Kocaman, ''AEL Limassol da olmak ya da olmamak maçı olarak bakıyordu, bu maça. Galibiyet için çıktıkları çok net belli oluyordu. İkinci golden sonra, ikinci yarının ortalarından itibaren hepimizin kafasında 3 gün sonra oynayacağımız, sert olacağını düşündüğümüz Orduspor karşılaşması vardı. Diğer taraftan iki rakibimizden gelen skor, açıkça söylemek gerekirse, bizim adımıza averaj düşünme olasılıklarını ortadan kaldırdı. Bundan sonra önce Orduspor maçı, arkasından da gruptaki durumumuzu garanti altına alacak Olympique Marsilya maçını düşünmeliyiz.''şeklinde konuştu.

Olympique Marsilya ile oynayacakları maçta, bugün ortaya koydukları futbolun yeterli olup, olmayacağına yönelik bir soru üzerine Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, ''Bugün oyunda ritimle ilgili biraz problemimiz vardı. Oyuncu grubunu biraz daha bir arada tutmayı başarırsak, bu sorunu ortadan kaldırabiliriz'' cevap verdi.

Spor Toto Süper Lig'de Akhisar Belediyespor karşısında ortaya konulan futboldan çok daha üst seviyede oynadıkları hatırlatılarak, bu değişimin nedeni sorulan Aykut Hoca, şunları söyledi:

''En büyük neden, özellikle bugün oynayan takımı çok fazla bir arada oynatamadık. En önemli gücümüzün taraftar olduğunu söyledim. Yıllar boyunca, bu takımı iten en önemli güç taraftar. Futbol takımları için en önemli şeylerden birisi, moral gücü ve özgüven. Galibiyetlerle bunu sağlayacağız. Orduspor maçıyla bağlayabilirsek güzel olacak. Maça yüksek bir enerjiyle çıkacağımızı düşünüyorum. İyiye gidiş daha hızlı şekil alacak.''