Aykut Kocaman:"bu Gece Maç Ve Puanlar Paylaşildi"

20.10.2012

Aykut Kocaman:"bu Gece Maç Ve Puanlar Paylaşildi"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, ikinci yarıya oranla, ilk yarı galibiyete daha yakın olan tarafın Fenerbahçe olduğunu belirterek, "İlk yarı daha fazla galibiyete yakındık. İkinci yarı ise Bursaspor daha fazla galibiyete yakındı.  İki takım açısından da bakıldığında maç ve puanlar paylaşıldı" dedi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "İkinci yarıya oranla, ilk yarı galibiyeti daha çok isteyen taraftık. Ufak tefek ayrıntılara girersek; ilk yarıda oyunu kontrol ederken; takımımızın kapasitesinin üzerinde top kayıpları ve basit hatalarla Bursaspor oyuna ortak oldu. Bunlardan bir tanesinde golü buldular. Sonra topu tuttuk ve Bursaspor yarı sahasında oynadık. İkinci yarıda 20-25 dakika kendi sahamızda oynadık. Rakibimiz öne geçecek pozisyonlar buldu. Son 15-20 dakikada ise maç bize geldi. İki takım açısından da bakıldığında maç ve puanlar paylaşıldı" açıklamalarında bulundu.

Bursaspor deplasmanında bırakılan iki puanın önemine de değinen Aykut Kocaman, "Bursaspor deplasmanı zor bir deplasman. Bursaspor uzun zamandır görmediğimiz şekilde coşkuluydu. Tribünler sahaya etki etti ve bunlar rakibimizi yukarı çıkardı. Hangi sahada olursa olsun puan kaybı varsa; bu puan kaybıdır" ifadelerini kullandı.

AEL Limassol ile UEFA Avrupa Ligi’nde oynayacağımız karşılaşma öncesinde sakat futbolcular hakkında konuşan Aykut Hoca, "Mehmet Topal ve Gökhan Gönül’ün geri dönüş ihtimali var. Diğer arkadaşlarımızı bilemiyorum. Yobo’yu, Topuz’u bilemiyorum. Topal ve Gönül’den geri dönüş olabilir; o yönde sinyaller var. Ortam sert olabilir. İki Limassol maçı oynayacağız. Bu maçlardan en azından içeride alacağımız puan ve puanlar belki de 4. hafta gruptan çıkmamızı garantileyebilir. Zor günler; bu bir gerçek. Maçların trafiği ve kendi içimizde yaşadıklarımız nedeniyle zor günler. Mağlup olmadan puan toplaya toplaya bu bölümü geçeceğiz" şeklinde konuştu.

Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Moussa Sow’un sakatlığına ilişkin son günlerde çıkan haberler ilgili kendisine yöneltilen soruya ise;  "Sakatlık bu işin doğasında var. Yarın ne olacağını bilmiyoruz. Ama saçmalıklar diz boyu. İnanın artık cevap vermek istemiyorum. İnsanlar görüp seyretsinler. Sadece Sow için değil. Söylememin anlamı yok" cevabını verdi.

Bir gazetecinin, "Size karşı son dönemde çok eleştiri oldu. Siz bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?" sorusunu ise Aykut Kocaman, "Bu polemiklerin içinde yer almak istemiyorum. Problemler varsa bunları çözmek için çaba harcamaya çalışıyorum. Nasıl gösterildiğimi bilemiyorum. Bunu değiştirmek için çaba sarf etmeyeceğim. Ben böyleyim. Takım adına doğru olduğunu düşündüğüm şeyleri yapmaya devam edeceğim. Bir şekilde üstesinden gelmeye çalışıyoruz. Maç toplantılarının dışında çok fazla konuşma niyetinde değilim. İş yapacağız. Bu kulübü, bu takımı yürekten seven insanlar da, benim performansımı beğenmeyenler de vardır. Onlar çok merak etmesinler gerektiğinde burada 1 dakika fazla kalmayacağım. Ama ne yapmaya çalıştıklarını bilmiyorum. Allah’a havale ediyorum" şeklinde cevapladı.