Aykut Kocaman: "büyük Bir Karakter Gösterisi Yaptik"

07.10.2012

Aykut Kocaman: "büyük Bir Karakter Gösterisi Yaptik"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, kazanılan Beşiktaş maçı sonrası bütün Fenerbahçeliler gibi mutlu olduklarını belirterek, "Dışarıda ve televizyondan maçı izleyenler gibi mutluyuz. Bu toz duman arasında bugün büyük bir karakter gösterisi yaptık" dedi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "Büyük takım olmak ve öyle oynamak tabiri özellikle bizden alt seviyede olan takımlara karşı oynarken geçerli. Son iki maçımız tarihi köklü olan takımlara karşıydı. B.Mönchengladbach tarihi olan, tarihini arayan ve şampiyonlukları olan bir takım. Beşiktaş da 100 yıllık tarihi olan ve şampiyonlukları olan bir takım. Bu takımlara karşı büyük takım tabiri pek olmuyor. Bu takımın sıkıntılara ne kadar reaksiyon göstereceğini görmek istiyorduk, olumlu reaksiyon verdi takım. Düşündüğüm şeylerin oluşabileceğini gösteren bir durum vardı. Sıkıntılı bir dönem vardı. Bu dönemi atlatmak lazımdı. Katıldığım televizyon programında 2-3 ay içinde tam kapasitemize yakın oynayacağımızı söylemiştim. Tam orada değiliz ama yaklaşıyoruz" şeklinde konuştu.

Son 2 maçta alınan galibiyetlerden sonra rahat bir nefes alıp, almayacağı hakkında da konuşan Aykut Kocaman, "Böyle bir rahatlamanın olmayacağını düşünüyorum. Hep böyle bu platform. İyiyseniz, iyi oluyor. Her şey maalesef böyle" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’nin antrenör takımı olmasıyla ilgili yaptığı açıklamalar hatırlatılan ve bunun gerçekleşip gerçekleşmediği sorulan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "Fenerbahçe ile ilgili değil, Türk futboluyla ilgili. Antrenörler, futbolcular ve özellikle medya; kimse kendi alanına çekilmiyor. Kimse kendi alanına dönmediği sürece başka sorunlarda ortaya çıkacaktır. Ülkemizin futbol iklimi böyle. Sadece 2 maçla bu değişir demek yanlış olur" açıklamasında bulundu.

Konuşması sırasında yüzü gülen ve mutlu gözüken Aykut Kocaman’a mutlu olup olmadığı sorulunca, tecrübeli teknik adam, "En azından 24 saat huzur içinde uyuyabileceğiz" diyerek cevap verdi.