Aykut Kocaman: "çeyrek Finaldeyiz; Fenerbahçelilere Armağan Olsun"

15.03.2013

Aykut Kocaman: "çeyrek Finaldeyiz; Fenerbahçelilere Armağan Olsun"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman,  rakibin skorda eşitliği yakalamasına rağmen doğal ve normal akışında geçen bir maç olduğunu belirterek, çeyrek final başarısını tüm Fenerbahçelilere armağan ettiğini açıkladı.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "Seyredenler ne düşündüler bilmiyorum ama maçın böyle geçeceği çok aşikârdı. İkinci golü bulabilsek rakibi oyundan düşürecektik. Çok fırsat yakaladık, son vuruşlardaki beceriksizlik, şanssızlık ve kalecinin kurtarışları nedeniyle olmadı. 1-1 olduktan sonra her şey tersine döndü. Rakip kendi çapında; basınımızın ve medyanın değersizleştirme çabalarına rağmen saha içi organizasyonu mükemmele yakın, ne yaptığını bilen ve kanat varyasyonlarını iyi yapan bir takım. Maçın sonunun böyle olması çok normal ve doğal akışında bir maç oldu" diye konuştu.

Çeyrek finalde olmanın kendilerini mutlu ettiğini ve bu zaferi de Fenerbahçelilere armağan eden Aykut Hoca, "Sow’un çıkmasının daha doğru olacağını düşündük. Esas olan turu geçtik. Plzen takımı mükemmele yakın bir takım, tebrik ediyorum. Şimdi iki gün sonra maçımız var. Ben maçımız Pazartesi olamaz mı düşündüm sonra aklıma milli maç geldi. Daha sonra milli takımlara gidecek yabancı oyuncularımızla konuştuk ve maçın Pazartesi oynanmasının kendileri için sorun olmayacağını söylediler. Biz de maçımızın Pazartesi oynanması için federasyona başvurduk. Federasyon da bu talebimizi reddetti. Canları sağ olsun ne diyeyim. Şu anda rakipleri falan görmek istemiyorum. Çeyrek finaldeyiz, bu Fenerbahçeliler’e armağan olsun" ifadelerini kullandı.