Aykut Kocaman: "deplasmandaki Puan Yüzdemizi Artirmamiz Gerekecek"

04.01.2012

Aykut Kocaman: "deplasmandaki Puan Yüzdemizi Artirmamiz Gerekecek"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, son iki deplasmanda 4 puan kaybettiklerini belirterek, "Hiç istemediğimiz bir durum. Öndeki rakibimizden 4 puan geride kaldık. Deplasmandaki puan yüzdemizi biraz daha artırmamız gerekecek’’ dedi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Kocaman, maçla ilgili olumlu şeyler söylemenin mümkün olmadığını belirtti ve ekledi:

"Maça kazanma arzusuyla başladık, ancak bir türlü oyunu bizim adımıza renklendirecek hale getiremedik. Antalya’da olduğu gibi skor üretemedik. Orduspor uzaktan bir şutla öne geçince, o golden önceki şuurlu oyunumuz, şuursuz hale döndü. İkinci yarı değişikliklerle beraber oyun biraz daha bizim lehimize döndü. Gol güzel bir dakikada geldi. O dakikadan sonra biraz daha baskı yapabilirdik. İlk yarıdaki gibi çok pozisyon yaratamadık. Elimize geçen fırsatları değerlendiremedik. Sonuçta berabere kaldık. Hiç istemediğimiz bir durum. Öndeki rakibimizden 4 puan geride kaldık. Deplasmandaki puan yüzdemizi biraz daha artırmamız gerekecek’"

Ordu’ya takımdan ayrı gelmesiyle ilgili soru yöneltilen Kocaman, ’’Bunu neden paylaşayım. Bunu da anlamadım. Merak edilecek bir şey yok. Bu sefer böyle bir şey oldu. Bu tamamen bana ait, kendimle ilgili bir durumdu. Fenerbahçe teknik direktörlüğü çok değerli. Anormal şekilde değer atfediliyor. Toplum nezdinde bu kadar değerli değiliz’’ diye cevap verdi.

Transferlere de değinen Aykut Kocaman, şunları kaydetti:

"Santrfor eksikliğinin gol üretememekte önemli bir etkisi var. Transferlerde son durumu bekliyoruz, yarından itibaren başlıyor ve ay sonuna kadar devam edecek. Yapacağımız transferlerdeki ana hedef öncelikle play-off’ta yer almak. Transferleri orada kullanmak istiyoruz."

Kocaman, hakem hatalarıyla ilgili bir soru üzerine, "Sivas maçıyla başlayan, ufak ufak hani ’ince ince yasemince’ derler ya, böyle bir durum var. Bir budama var. Çok net söylüyorum, güç dengeleri değişti’’ şeklinde konuştu.