Aykut Kocaman: "düşünmemiz Gereken Bir Avrupa Ligi Var"

30.08.2012

Aykut Kocaman: "düşünmemiz Gereken Bir Avrupa Ligi Var"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Spartak Moskova karşılaşmasının ardından yaptığı açıklamalarda, maç boyunca erken yenilen golün sıkıntısını yaşadıklarını belirterek, "2-1’lik bir handikapla buraya geldik ancak kendi evimizde bu dezavantajı gidereceğimizi düşünüyorduk. Ancak basın toplantısında da söylediğim gibi yenilen gol her şeyi alt üst etti. Bundan sonra Avrupa Ligi’ni düşüneceğiz" dedi.

Aykut Kocaman maçın ardından düzenlediği basın toplantısında; "İkinci yarıda saldırgan oyunumuzu sürdürüp futbol aklını kullanmak istedik. Rakibi kendi kalesine fazlasıyla ittik ancak öldürücü darbeyi yapamadık. Böyle bir sonuç, elenmek, Şampiyonlar Ligi’nin kapısından dönmek hepimizi çok üzdü. Saldırgan ve istekli bir oyun sahaya koymak istedik ve maçın 1’inci saniyesinden itibaren bunu sahaya yansıttık" şeklinde konuştu.

Maçın başında Krasic’in sakatlanarak oyundan çıkmasını da değerlendiren Aykut Kocaman; "Yediğimiz gol ne kadar beklenmedikse, Krasic’in sakatlığı da planlarımızı bozdu. Bu sakatlığın sonuçlarını kötü bir şekilde hissettik. Gol sağlıklı düşünmemizi etkiledi. Erken gelen gol bütün dengeleri bozdu" dedi.

Bundan sonra Fenerbahçe’nin Avrupa Ligi’nde yoluna devam edecek olması ile ilgili konuşan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman; "Artık UEFA Avrupa Ligi’nde gruptan çıkmayı hedefliyoruz. Oradan da finale kadar gitmeye çalışacağız" diyerek sözlerini noktaladı.