Aykut Kocaman: "futbolda Önemli Olan Kazanmayi İstemektir"

28.02.2013

Aykut Kocaman: "futbolda Önemli Olan Kazanmayi İstemektir"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, 1461 Trabzon karşılaşmasının ilk 60 dakikalık bölümünün takımımızın kalitesiyle geçtiğini ancak son yarım saatlik bölümde ise daha çok etkin olan tarafın 1461 Trabzon olduğunu belirtti.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "Yani çok fazla konuşmanın anlamı yok. Futbolda tüm sporların doğasında en önemli unsur, kazanmayı istemek. İlk 60 dakika kalitemizle birlikte normale yakın olarak geçti. Ancak son yarım saatte daha çok isteyen taraf 1461 Trabzon’du. Kutluyorum, haklı bir galibiyet aldıklar" açıklamalarında  bulundu.

Aykut Hoca, Mehmet Topal’ın savunmanın ortasında oynaması ile ilgili olarak yöneltilen soruya, "Merak edenler, ben de bir seçenek olabilir mi diye görmek istedim. Bu anlamda bir şeyleri ciddi bir şekilde görmek için seçenekti. Seyretme şansım oldu" cevabını verdi.

Hafta sonunda oynayacağımız Beşiktaş karşılaşmasını da değerlendiren Aykut Kocaman, "Beşiktaş ritim yakalayarak oynamaya çalışıyor. Bizim ise sahanın tamamına hâkim olarak oynama tarzımız var. Hangi takım rakibe oyununu kabul ettirirse avantaj sağlayacak" diye konuştu.

Kulübümüzün UEFA’da aldığı cezalarla ilgili ise, "Çok kötü bir gün. Ama bir şey söylüyoruz, bir anlamı olmuyor. Çok üzüldüm. Hem Şampiyonlar Ligi formatında, hem UEFA anlamında tahammül yok. İmajımız açısından çok kötü. Tekrarı halinde daha kötü yaptırımlar var. Oraya doğru gidiyoruz. Bence çok kötü. Başarılar var, başarısızlıklar var. Bu tür büyük kulüpler bu süreçleri daha fazla kazanarak geçiriyor. Sportif başarının yanında bunları konuşmak çok üzücü" ifadelerini kullandı.