Aykut Kocaman: "galibiyete Fazlasiyla İhtiyacimiz Vardi"

09.01.2012

Aykut Kocaman: "galibiyete Fazlasiyla İhtiyacimiz Vardi"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, galibiyete fazlasıyla ihtiyacı oldukları bir dönemde alınan üç puanının çok önemli olduğunu söyledi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, "Maçı çevirmemizdeki önemli etkenlerden biri rakibin 10 kişi kalması kadar ikinci yarıda farklı oynamamızdı. Antep takımı tecrübeli, hızlı ve yetenekli oyunculardan kurulu bir takım. Onları bu oyuna katan, üretken gösteren hal; bizim normalin çok altındaki ilk yarım saatlik halimizdi. Pozisyonlar verdik golü de attılar. 30-35'ten sonra toparlanma oldu. Rakibimizin eksik kalmasıyla en başta yapmamız gerekeni yapmaya başladık. Rakibimizin üzerine gitmeye başladık. Topun hızını artırıp kenarlara doğru inmeye başladık ve pozisyonlar gelmeye başladı. Galibiyete fazlasıyla ihtiyacımız vardı" dedi.
 

Cristian hakkında da konuşan Kocaman, "Bence pozisyonunda dünya standardında oyunculardan biri. Bir tek handikapı var içine fazla dönük olması. Bunun dışında problemi olmayan bir oyuncu" diye konuşurken, kendisi hakkındaki 'Bir baba gibi benim yanımda oldu' sözleri ile ilgili olarak ise "Başta Cristian olmak üzere bütün oyuncularım hak ediyorlar" diye konuştu.