Aykut Kocaman: "her İki Takim Da Kiyasiya Mücadele Etti"

04.03.2013

Aykut Kocaman: "her İki Takim Da Kiyasiya Mücadele Etti"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, her iki takımın da kıyasıya mücadele ettiğini belirterek, yapılan basit hatalarla da sahadan mağlup ayrıldıklarını söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, ''Son ana kadar iki takım da çok istedi. Kazanabilmek adına her şeyi yaptık. Yeteri kadar pozisyona girdik. Pek çoğunu değerlendiremedik. Son dakikada, pek çok şey doğru giderken bu seviyede olmayacak bir hatayla mağlup bitirdik. Beşiktaş'ı tebrik ediyorum'' açıklamasında bulundu.

Hakemin yönetimiyle ilgili bir soru üzerine Aykut Kocaman, ''Genç bir hakem. Gelecekte çok iyi şeyler yapabileceğini düşünüyorum. Bugün hatalar yapmış olabilir. Söyleyecek çok fazla bir şey yok. Beşiktaş'ın gol için iki seçeneği gözüküyordu. Birincisi duran toplardı. Her şey iyi giderken duran toptan gol yedik. İkincisi hızlı ataklardı. Son saniyede takım halinde gol atmaya giderken gol yedik. Dolayısıyla biz bu kadar hata yaparken, tarihi bir maçta, Beşiktaş'ın BJK İnönü Stadı'ndaki son maçında tribünler tıka basa dolmuş, hakemin baskı altında kalması kadar doğal bir şey yok. Hakemin biraz baskı altında kaldığını hissettim, ancak daha büyük hatayı biz yaptık" ifadelerini kullandı.

Aykut Hoca, bir gazetecinin ''Yaptığınız değişiklikler orta sahayı çökertti diyebilir miyiz '' şeklindeki sorusu üzerine ''Tam tersi. Maçı neredeyse kazanıyorduk. 2-2'den sonra arka arkaya pozisyonlar yakaladık. Kornerden dönen topa bir oyuncumuz vurup, gol atsaydı farklı olurdu. Bu görüşe katılmıyorum'' diye cevap verdi.

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Kocaman, maç 0-0 berabere giderken yüksek kaliteleriyle rakibe üstünlük sağladıklarını anlatarak, ''Beşiktaş golü yedikten sonra yüksek baskı uyguladı. 1-0'ı yakaladığımız ana kadar oynadığımız oyun bütün stadı susturmuştu. İkinci golü aramada zafiyet gösterdik'' şeklinde konuştu.

Şampiyonluk yolunda hiçbir Fenerbahçelinin geri adım atmak gibi bir niyeti olmadığını da vurgulayan Aykut Kocaman, ''Fenerbahçe üç kulvarda da iddiasını sürdürecek. Son maçın son düdüğüne kadar her türlü çabayı göstereceğiz'' dedi.

Son olarak ise bir gazetecinin maçtan sonra futbolcularımız Egemen Korkmaz ile Gökhan Gönül arasında kavga yaşandığını söylemesi üzerine, Aykut Hoca ''Futbol böyle bir oyun. Zaman zaman tatsızlıklar olabilir. Ciddi bir şey yok'' diyerek sözlerini tamamladı.