Aykut Kocaman: "her Oyuncumuzu Görme Şansimiz Oldu"

06.12.2012

Aykut Kocaman: "her Oyuncumuzu Görme Şansimiz Oldu"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, zorlu geçeceği düşünülen Avrupa Ligi grubunda, formalite maçı oynaıdklarını belirterek, "Daha az forma şansı bulmuş oyuncularımızı görme şansımız olacaktı. Her iki takım da bunu amaçladı. Bireysel olarak önemli veri sahibi olduğumu söyleyebilirim" dedi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "Öncesinde zorlu geçeceğini düşündüğümüz Avrupa Ligi grubunda formalite maçı oynadık. Daha az forma şansı bulmuş oyuncularımızı görme şansımız olacaktı. Her iki takım da bunu amaçladı. Bununla beraber kazanma duygusu ve düşüncesi ön plandaydı. Ancak bunu yapamadık. İlk golü yedik, arkasından ikinci golü yedik. İkinci golden sonra oyuna girmeye başladık. Bu maçın bir taraftan da en azından bana oyuncularım açısında önemli şeyler verdiğini söyleyebilirim" açıklamasında bulundu.

Mücadele eden oyuncularımızın performansı için olumsuz bir yorum yapmanın doğru olmadığını söyleyen Aykut Kocaman, "Olumsuz yorum yapmanın doğru olduğunu düşünmüyorum. Maça yoğunlaşan konusunda takım olarak iyi değildik. 2-0’dan sonra aklımız başımıza geldi. Bireysel olarak önemli veri sahibi olduğumu söyleyebilirim. Bu maç, bu nedenle önemliydi. Kazanmayı istiyorduk ama bu kadar kolay kaybetmeyi de düşünmüyorduk. İstemediğimiz kötü bir skor oldu. Bu sonucu kaldırmak Fenerbahçe ve benim için de kolay değil" şeklinde konuştu.

Oyuncumuz Miroslav Stoch’u, Süper Lig’in 15.haftasında sahamızda oynayacağımız İstanbul BŞB maçını düşünerek oyundan aldığını dile getiren Aykut Hoca, "Miroslav bugün başarılı oynadı. Oyundan çıkmasının temel nedeni İBB maçını düşünmemizdi. Oyuncular bunu keşke yakalayabilseler. Oyuncular iyi oynarken daha çok oynamak istiyor. Bana olan tepkiyi anlayabiliyorum ama kendi arkadaşına tepki olmaması lazım. Bu çok yanlış. Bunu yarın ve yarından sonra konuşacağız" diyerek sözlerini noktaladı.