Aykut Kocaman: "her Şey Bu Maç İçindi"

20.08.2012

Aykut Kocaman: "her Şey Bu Maç İçindi"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "Sezon hazırlıklarına başladığımızdan bu yana tüm antrenmanlarımız ve arada oynadığımız tüm maçlar, bu maç içindi" diyerek, oyuncularından tüm konsantrasyon, akıl ve kalplerini Spartak Moskova maçına vermelerini istedi.

Fenerbahçemizin Moskova’da, Luzhniki Stadı’nın yaptığı ilk antrenman öncesi oyuncularıyla bir toplantı yapan Aykut Kocaman, bu toplantıda aktardığı düşüncelerini, daha sonra bayramlaştığı basın mensuplarıyla da paylaştı.

Fenerbahçe’nin Spartak Moskova karşısında tarihinin en önemli mücadelelerinden birine çıkacağını söyleyen Aykut Kocaman, "Fenerbahçe’nin yakın tarihindeki en önemli maçlarından birisine çıkacağız. Normalde benim tarzım değil ama sahaya alışmak için iki gün önceden geldik. 3 Temmuz’dan itibaren, sezon hazırlıklarına başladığımızdan bu yana tüm antrenmanlarımız ve aradaki oynadığımız tüm maçlar bu maç içindi. İki ayaklı bir maç. İlk maçtan iyi bir skorla dönmemiz gerekiyor. Bütün konsantrasyonunuzu, aklınızı, kalbinizi bu maça vermenizi istiyorum. İyi kaliteli bir takımız. Bunu burada göstereceğiz. Buna mecburuz ve bunu siz yapacaksınız. Size inanıyorum. Dün giden 2 puanı arayabiliriz ama artık o maçı tamamen kafanızdan silin. Kazanarak başlamak isterdik ama olmadı" ifadelerini kullandı.

Basın mensuplarına da açıklamalar yapan Aykut Kocaman, Luzhniki Stadı’nın suni çimi hakkında, "Türkiye’dekilerden farklı. Çok güzel. İlk intiba olumsuz görünmüyor"  dedi. Gökhan Gönül’ün durumunun iyi olduğunu ifade eden Kocaman, Hasan Ali Kaldırım’ın hafif sorunu olduğunu da kaydetti.