Aykut Kocaman: "ikinci Yarida Rakip Üzerindeki Baskiyi Arttirdik"

26.01.2013

Aykut Kocaman: "ikinci Yarida Rakip Üzerindeki Baskiyi Arttirdik"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, ilk yarıya oranla ikinci yarıda rakip üzerinde baskı kurduklarını belirterek, "Önce kazandığımız için mutluyuz. İkinci rakibin üzerinde baskı yarattık" dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, "Kazandığımız için mutluyuz. Her maç çok zorlu. Kazanmak zordu, Gaziantep de çıkış yakalamıştı. Uzun bir aradan sonra ligde nihayet deplasmanda kazanmaya başardık. Bugün ki gibi kazanma olduğu zaman sonuca bir adım daha yakın olabiliyorsunuz. Hem iyi hem de doğru oynadığımız ilk yarıyı geride kapattık. İkinci yarı daha dağınık görünmemize rağmen rakibin üzerinde baskı yarattık. Futbolun kendi içerisinde adaleti bu şekilde. Her zaman doğru yaptığınız olmuyor. Bugün de öyle bir şey oldu" şeklinde konuştu.

Geriden gelerek sahadan galip ayrılmanın pek de kolay olmadığına değinen Aykut Hoca, "Bu sonuç özgüven olarak nasıl yansır bilmiyorum. 36. resmi maçımızı oynadık. 19. kez geriye düşüyoruz ve geriden kazanmaya çalışıyoruz. Çok kolay değil. İşi daha zorlaştırıyoruz. Bunun biraz daha kolayı var. Kalan 15 maçta aklımızı özellikle oyun aklımızı ve çıkarlarımızı değerlendirerek buna dikkat edeceğiz. Esas olarak sıkıntımız bu. Maçların 4'te 3'ünde geriden başlama sıkıntımız oldu" ifadelerini kullandı.

"Aziz Yıldırım'ın devre arasında soyunma odasına inmesiyle ilgili ne söylersiniz?" şeklindeki soruya ise Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "Söyleyeceğim bir şey yok. Ne söyleyeyim ki" şeklinde cevap verdi.