Aykut Kocaman'in Açiklamasi

12.09.2011

Aykut Kocaman'in Açiklamasi

Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman son dönemde gazetelerde yer alan bazı haberler üzerine şu açıklamayı yaptı:
"Özellikle son günlere adımın bir takım asılsız haberler içinde geçtiğini üzülerek görüyorum. Söz konusu haberlerde takımımızdan ayrılan ve yeni gelen futbolcularımız arasında bir takım kıyaslamalar yaptığım, bunu yaparken de konuşma üslubuma hiç bir şekilde uymayan, hiç hoşlanmadığım bazı kelimeler kullandığım iddia ediliyor. Spor kamuoyunun bu aslı astarı olmayan haberleri dikkate almamasını rica ediyorum.

Teknik direktörlük makamı futbolcularla hesaplaşma makamı değildir. Bir teknik direktörün görevi futbolcularına bildiklerini aktarabilmek, teknik ve taktik becerilerine katkıda bulunabilmek ve onları bir sonraki maça en iyi şekilde hazırlamaktır. Bu çerçevede haberlerde iddia edilenlerin tam tersine, aramızdan ayrılan futbolcuların gidişine üzüldüğümü, yeni gelenlerin de bir an önce takımımıza uyum sağlaması için ekip olarak gerekenleri yaptığımızı hatırlatmak istiyorum.

Bu vesileyle yeni sezon için tüm futbol camiasına başarı dileklerimi, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

AYKUT KOCAMAN
FENERBAHÇE SPORTİF DİREKTÖRÜ VE TEKNİK SORUMLUSU"