Aykut Kocaman: "istediğimiz Futbolu Sergiledik"

12.11.2012

Aykut Kocaman: "istediğimiz Futbolu Sergiledik"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman,  maçın zor başladığını ancak oynadıkları futbol sayesinde maçı kolay hale getirdiklerini belirterek, "Maç öncesi zor bir karşılaşmanın bizi beklediğini ama bununla beraber takımın da yüksek isteğe sahip olduğunu belirten cümleler kurmaya çalışmıştım. Aslında maç da tam böyle geçti. Ordu baskılı başladı ancak yavaş yavaş oyunun kontrolünü elimize aldık"dedi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "İlk 5-10 dakika Orduspor’un da baskılı oyunuyla beraber, çok top kaybımıza neden oldu, istedikleri oyunu sergileme şansı buldular. Ancak sonra oyunun kontrolünü yavaş yavaş elimize aldık.Erken sayılacak gelen golden sonra ritmi de yakaladık. En önemli tarafı Limassol maçında yakaladığımız ritmi biraz daha korumayı başardık. 3 gün arka arkaya enerji harcamak ve ritm konusunda artı sağlamak 3 puanın ötesinde beni memnun eden taraftı" şeklinde konuştu.

Orduspor gibi Ligin güçlü ve iyi bir takımı karşısında alınan 3 puanın önemli olduğuna da değinen Aykut Kocaman, "Yavaş yavaş milli maç arası sonrası toparlamaya çalışıyor takım, ritmi yakalamaya çalışıyor, ufak tefek geri dönüşlerin dışında bunun üstüne de koyacak gibi görünüyor. Bugün Orduspor’u kalemizden uzak tutuk, ikinci yarı skoru artırmak için mücadele ettik ve başardık. Belki olumsuz söylenecek şey oyunda gayriciddilik başladığı zaman futbol hemen tokatı vuruyor. O zaman pozisyon verdik ve golü yedik. Ama Orduspor gibi bir takım karşısında 3 puan ve böyle bir dönemde kazanmak çok önemliydi bizim için" ifadelerini kullandı.

Sow’un performansının sorulması üzerine de Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, ’’Sow için çok sevindirici. Ama şu anlamda bir şey öğretiyor bize. Bazı oyuncular kolay adapte oluyor, bazı oyuncular zor oluyor. Sow iyi başlamıştı. Süper finaldeki sakatlığından sonra uzun bir süre takımdan ayrı kaldı. Şu an gerçek anlamda performansına yaklaşmaya başladığını görüyorum. Sevindirici, umarım devam eder. Oyunda en çok hoşuma giden yüksek arzuyla oynayan bir takım olduğunu söylemiştim. Bunu yapan oyunculardan birisi olarak görmek sevindirici’’ dedi.

Karşılaşmanın 85.dakikasında harika bir vuruşla Takımımızın 2.golünü kaydeden Sezer Öztürk hakkında da konuşan Aykut Hoca, "Sezer’le ilgili söylenecek en iyi şeylerden biri; sabretti. Sıkıntılı dönemde geldi sıkıntılar yaşadı, başlangıcı iyi olmadı; 11’de çıktığı maç sezonun ilk mağlubiyeti olmuştu geçen sene. Sonra kadro zenginliği ve sakatlığının uzunluğu nedeniyle şans bulma sıkıntısı yaşadı. Bu anlamda benim de kendime dönüp bakmam lazım. Ama bu dönüşü kendisi ve bizim için önemli. Değerli bir oyuncu, şansının açık olmasını diliyorum" açıklamasında bulundu.

Aykut Kocaman, Semih Şentürk ve Krasic ile devre arası yolların ayrılıp ayrılmayacağı sorusuna, ’’Doğru değil. Böyle bir şeye yanıt vermek istemem’’ cevabını verdi.

AEL Limassol maçından sonra 11’de yer alan oyuncu grubunu bu maça kadar dinlendirdiklerini bildiren Aykut Hoca, ’’Zaten onlarca antrenman yapmışlardı. Dinlendirdiğimiz zaman, beraber hareket etmeye başladıklarında becerilerini ortaya çıkarabiliyorlar’’ diye konuştu.

Krasic’in herhangi bir sakatlığının bulunmadığını bildiren Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, ’’Sadece onun için söylemiyorum ama bütün oyuncularımızdan antrenman performansını yukarıya çekmelerini bekliyorum’’ dedi.

Aykut Kocaman, futbolcuların sosyal medya üzerinden verdikleri mesajlarla ilgili olarak da ’’Bireysel olduğu sürece, herkes kendini ifade etmeli, edebilir de. Ancak takımı ve takımın bütünlüğünü, kulübün bütünlüğünü zedelemediği sürece herkesin kendini ifade etmesi kadar doğal bir şey olamaz’’ ifadelerini kullandı.

Son olarak Takımımızın ritm olarak biraz daha yukarı çıkması gerekliliğine de değinen Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "İstenen ve özlenen seviyeye gelmedi takım ama o yolda.. Oyun olarak daha da yükselecek ama skora nasıl yansır bilmem. Oyun, skora yüzde yüz yansımayabiliyor çünkü. Ama ritm olarak biraz daha yukarıya çıkmalıyız. Bir arada daha fazla oynadıkça umarım ki öyle de olur" diye sözlerini noktaladı.