Aykut Kocaman:"kazanma İsteğimiz Çok Yüksekti"

17.09.2012

Aykut Kocaman:"kazanma İsteğimiz Çok Yüksekti"

Sportif  Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, maçın bütününe bakıldığında, kazanma isteğimizin çok yüksek olduğunu belirterek; "Aslında ikiye bölerek değerlendirilebilecek bir maç ama bütüne bakınca kazanma isteğimizin; özellikle ligin bu puan kaybının olağan karşılanacağı başlangıcında çok yüksek olduğu bir maçtı" dedi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Sportif  Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman; " Mersin maçı 3 maçlık serinin ilk etabıydı. Milli takından dönenler, yeni hedefler, Avrupa Ligi. Hepsi yan yana geldi. Karşımızda da Süper Lig’in tecrübeli oyuncularından oluşan bir takım vardı. İsteğimiz çok iyiydi, karşılığını da aldık. Eğer maçı ikiye bölersek; ilk yarıda daha bilinçli, daha doğru işler yaptık, gol pozisyonlarına girdiğimiz bir devreydi. İki şut geldi kalemize, biri duran top, diğeri de 35-40 metreden Ben Yahia’nın öylesine attığı şutuydu. Son saniyeye kadar 1-0 gerideydik sonra beraberlik geldi, ikinci yarıda ise ilk yarıya oranla gevşeme oldu. Mersin bu dönemde dengeyi buldu ama son dakikada da olsa ligin bu devresinde hanemize yazılan önemli bir 3 puan aldık" şeklinde konuştu.

Meireles’in üst düzey bir oyuncu olduğunu da belirten Aykut Kocaman; "Meriles üst düzey bir oyuncu, tanımadığı bir ortamda, hayatında ilk defa kadın ve çocuklardan oluşan bir topluluğa karşı, her şey olumsuz etken olarak görünürken müthiş bir profesyonel olduğunu, yeterlilik ve verdiği duyguyla da çok iyi bir transfer olduğunu gösterdi" diyerek, Portekizli futbolcunun performansından memnun olduğunu dile getirdi.

Stadımızın zemini hakkında da konuşan Kocaman; "Zemin bize kesinlikle etki ediyor.  Hem yumuşak; dripling yaparken yere basan sabit ayağın dengesini bozuyor, hem de topun tepeciklerden sekmesi hızını etkiliyor. Ağustos sıcakları zemini çok etkiliyor. 10-15 güne kadar tahminin çok iyi hale gelecektir ama umarım bu dönemde bu iki maçı da kayıpsız geçeriz ve doğru işlerin fazla olduğu haftalara geçeriz" açıklamasını yaptı.

Saha kenarındaki sakin duruşunun yanı sıra bu akşamki maçta biraz daha hareketli olduğunun sorulması üzerine, Aykut Hoca; "Son dakikalarda gelen gol sevindiriyor, bu maçlar çok değerli maçlar. 3 puan çok değerli.  Ligin başında takımların henüz netliğini yakalamadığı dönemde, bizim gibi bir taraftan Avrupa kupası ve sportif anlamda dış etkenlerle uğraştığımız dönemde bunlar çok önemli puanlar.  Ne kadar önemli olduğunu ileride de göreceğiz.. Sevindiriciydi ama bir yandan da sevinsek dert, sevinmesek de dert gibi görünüyor" şeklinde cevap verdi.