Aykut Kocaman: "kazanma İsteğine Uygun Davrandik"

31.03.2013

Aykut Kocaman: "kazanma İsteğine Uygun Davrandik"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, maçı kazanmak için gereken mücadeleyi sergilediklerini belirtti.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, “Maçı bütün olarak değerlendirirsek maçı kazanmak için gereken mücadeleyi sergiledik. Kazanma isteğine uygun olarak doğru davrandık. Çok detaya inmek gerekirse tempo anlamında sıkıntılarımız oldu. Skoru elde etmek açısında hızlı oynamayı panik ve zor atılan paslara dönüştü. İkinci yarı başlarken golü bulunca sonrası daha rahat oldu tabii ki. Rakibimiz de çok ihtiyacı olan üç puan için uğraştı. Biz ilk yarıda daha iyi oynamamıza rağmen ikinci yarıdaki gollerle sahadan galibiyetle ayrılmasını bildik” diye konuştu.

Kocaman, Mehmet Topuz ve Salih Uçan ile ilgili ise, "Uzun zamandır Mehmet Topuz'un tendonu ile ilgili problemi var. Ağrıları bu maçta arttı ve oyuncu değiştirmek zorunda kaldı. Orhan Şam'ın performansı ile ilgili de bunları daha önce de yapması gerekiyordu. İnşallah böyle devam eder. Perşembe günü Salih ve Mehmet Topuz'un oynayabilecekleri bize iletildi doktorlar tarafından. İnşallah böyle olur” ifadelerini kullandı.

Lazio ile oynayacağımız UEFA Avrupa Ligi çeyrek final ilk maçı ile ilgili de konuşan Aykut Hoca, "Kurayı çektiğimizden beri Lazio'yu takip ediyoruz. Lazio'nun grup maçları ve eleme maçları dahil hepsini izledik. İtalyan futbolunu tipik yansıtan bir takım. Ekstra durumlar olmadığı sürece eşit görüyorum şansları. Nefes nefese oynanır iki maç diye düşünüyorum. İlk maçın skoru avantaj sağlayacaktır" diyerek sözlerini noktaladı.