Aykut Kocaman: "kazanmamiz Gereken Önemli Bir Maçti"

30.10.2012

Aykut Kocaman: "kazanmamiz Gereken Önemli Bir Maçti"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Antalyaspor karşısında alınan skordan dolayı çok üzgün olduklarını belirterek, "Çok fazla üzgünüz. Çok tehlikeli bir takımla oynadığımızın farkındaydık.  Ancak yine de bu skoru beklemiyorduk. Zirveye tutunmak için kazanmamız gereken önemli bir maçtı" dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman,"Antalyaspor’un hakkını teslim etmemiz gerek. Hızlı hücumlarla bizim sahamıza geleceklerini biliyorduk ve bunu ilk yarının başlarında iyi kontrol ettik. Oyuna temkinli başladık, futbol adına doğru götürdük ama savunma hatalarıyla geriye düştük. İkinci yarıda saldırgan oynamalıydık. İkinci yarıda golü de bulduk ancak Bursaspor karşısında yediğimiz gole benzer bir gol yedik ve yerleşim hatası sonucu rakip 3. golüne ulaştı. İlk 40 dakikalık bölüm futbolun adına doğruların yapıldığı bölüm. Futbolun içinde hatalar var. Kornerde ve duran toplarda herkesin bir pozisyonu vardı. Aşırı isteklilik düzeni bozuyor. Artı getirdiği gibi eski de getirebiliyor. Bugün eksiyi ördük.Özellikle bu karşılaşma ve Akhisar karşılaşması zirveye tutunmak için büyük bir fırsat olacaktı ama bunu kullanamadık" diye konuştu.

Antalyaspor’un bulduğu 3.gole de ilişkin bir açıklama yapan Aykut Kocaman, "Kornerlerde herkesin bir pozisyonu vardır. Ancak aşırı isteklilik ve maçı eşitleme arzusu nedeniyle korner pozisyonunda oyuncular düzenlerini kaybettiler. Dönüşünde ise Volkan 3 oyuncu ile karşı karşıya kaldı. Salih hata yaparak büyüyecek. Hata bu işin parçalarından bir tanesi. Çok fazla söyleyecek bir şey yok" dedi.