Aykut Kocaman: "kazanmayi Başardik"

09.05.2013

Aykut Kocaman: "kazanmayi Başardik"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, yaşanılan süreçte finale yükselmelerinin iyi olduğunu ifade ederek, kazanmayı penaltılar sonrasında olsa bile başardıklarını belirtti.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, “Maç penaltılara gidince bir şey düşünmedim açıkçası, her şeyin olabileceğini düşündük. Kuyt ile Gökhan zaten maçtan önce oynaması için zor karar verdiğimiz oyunculardı. Birkaç oyuncunun daha sakatlık emareleri vardı. Sonuçta bir şekilde kazanmayı başardık. Penaltılara kaldığımızda inşallah turu geçeriz diye düşündük” ifadelerini kullandı.

Benfica maçı sonrasında yaşanılan sürece değinen Aykut hoca, “Benfica maçından sonra çok doğal olarak, bu kadar inandığınız ve hedeflediğiniz şeyi kaybettiğiniz andan itibaren duygusal eve fiziksel olarak bir boşalma oluyor. Bu durum hafta sonu çok net gözüktü bugün de zaman zaman gözüktü. Benfica maçı öncesinde oluşan tek takım görüntüsü çok yoktu. Çok geniş alanda kaldık. Eskişehirspor, 1-1'in getirdiği avantaj ve kaliteli oyunculardan kurulu kadrosuyla iyi oynadı. Maçı bitirme fırsatlarını değerlendiremedik. Çok da sıkıntılı bir süreç de, finale yükselmemiz iyi oldu” dedi.

Hafta sonu ligde Galatasaray ile oynayacakları soru üzerine Kocaman, “Galatasaray maçından önce bir hasar tespiti yapılacak, oyuncuları 1-2 gün dinlendirmeye çalışacağız, bunu da altın saatlerde yapmaya çalışacağız. 3. gün antrenman yapıp Galatasaray maçına çıkacağız. O maçta kazanmak ve kaybetmenin dışında iki taraf da ekstara efor sarf edecek. Bu maçın yorgunluğunun o maça yansıyacağını düşünmüyorum” diye konuştu.