Aykut Kocaman: "moskova'ya Kazanmak İçin Gidiyoruz"

19.08.2012

Aykut Kocaman: "moskova'ya Kazanmak İçin Gidiyoruz"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Elazığspor ile oynanan Spor Toto Süper Lig’deki ilk hafta mücadelesinin zor bir karşılaşma olduğunu belirterek, "Böyle güzel taraftar önünde kazanmayı istiyorduk ama olmadı. Maçın ilk yarısına oranla ikinci yarıda oyun değişebilirdi ama olmadı. Önümüzde Moskova maçı var ve kazanmak için sahaya çıkacağız" dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, "Aşırı rüzgâr ve zeminin olumsuzluğu sahadaki beraberliğe etkidir. Uzun toplarla Kuyt ve Sow üzerine oynayıp dönen topları toplamayı başaramadık. Top daha çok kendi sahamızda kaldı. Merkezde ve kenarlarda da topu hızlandıramadık. Hızlandırmayınca yeni bir takım olmasına rağmen Elazığspor topun arkasına geçip oyunu tutmayı başardı. İkinci yarı biraz daha etkili olduk ama yetmedi. Rakip 10 kişi kaldı, oyunu istediğimiz alana yayabilirdik ama olmadı. Eksiklerimizi gördük" şeklinde konuştu.

Merkezi anlamda topu hızlandıramama hakkında da açıklamalarda bulunan Kocaman, "Bugün oynadığımız maçta yaşadığımız sıkıntıları gördük. Merkezde ve kanatlarda topu hızlandıramadık. Bu da rakip için avantaj oldu" dedi.

Son olarak Spartak Moskova ile oynayacağımız UEFA Şampiyonlar Ligi Play-Off maçı hakkında da konuşan Kocaman, "Bilindiği üzere Şampiyonlar Ligi çok önemli bir platform. Buna çok konsantre vaziyetteyiz. Yüksek konsantrasyonla bekliyoruz. Manevi tarafıyla çok önemli. Şampiyonlar Ligi’nde olmak istiyoruz. Zor bir rakiple oynayacağımızı biliyoruz. Yüksek konsantrasyonla bekliyoruz, her şeyin daha iyi olacağına eminim" açıklamasında bulundu.