Aykut Kocaman: "mücadele İsteğimiz Üst Düzeydeydi"

10.02.2013

Aykut Kocaman: "mücadele İsteğimiz Üst Düzeydeydi"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Mersin İdman Yurdu karşısında mücadele isteklerinin üst düzeyde olduğunu ifade etti..

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, "Maç öncesinde de  söylediğimiz gibi 2 takımında 3 puana ihtiyacı vardı. Devrenin sonunda gelen golü koruyarak bunu elde ettik" dedi.

Aykut Hoca, "Esas amaç puan farkının üst tarafla açılmaması, sonrasında her maç zorlu ve puan kayıpları her takım için sürecek gibi görünüyor. Bir an önce üstümüzle olan farkı kapatmak amacındayız. Maç son haftalardaki durumumuz gibiydi, mücadele isteğimiz yukarıdaydı. Ofansif anlamda öne gitmeyi istiyorduk ama bunun eksikleri var, kenarlarda sıkıntı yaşadık. Net pozisyonlar yaşadık ama kontrolü ele alma sıkıntısı da yaşadık. İkinci yarıda farkı açma şansı da yakaladık ama olmayınca doğal olarak bu tip maçlarda olduğu gibi sıkıntı yaşanıyor. Ancak genel olarak bunları düşündüğümüzün altında yaşadık. Zorlu bir maç trafiğimiz var. Artık bunu bir tarafa atma durumumuz yok, bunlarla baş etmenin yolunu arayacağız" diye konuştu.