Aykut Kocaman: "önceliğimiz Tebrik Ve Teselli Olmali"

12.08.2012

Aykut Kocaman: "önceliğimiz Tebrik Ve Teselli Olmali"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, önceliklerinin tebrik ve teselli olması gerektiğini belirterek, 100 yıllık bir maziye sahip iki takımın derbisinin, iki ebedi dostun iki ezeli rekabeti olduğunu söyledi.

Aykut Kocaman, 12 Ağustos Pazar günü Galatasaray ile oynayacağımız TFF Süper Kupa maçı öncesi Dedeman Palandöken Ski Lodge’da düzenlenen basın toplantısına katıldı.

12 Ağustos’ta Yeni Erzurum Stadı’nda oynanacak olan TFF Süper Kupa maçı hakkında konuşan Kocaman; "Zorlu bir maraton başlıyor. Hem bizim adımıza hem de rakip takım adına zorlu bir yarış başlıyor. 21 günde 7 maç oynayacağız. Bu maratona Galatasaray derbisi ile başlıyoruz. Kazananın sahadan mutlu bir şekilde ayrıldığı bir maç olmasını diliyorum" açıklamasında bulundu.

Fenerbahçe’nin Süper Lig’in favori ekiplerinden biri olması ile ilgili soru üzerine, yeni sezon öncesi yapılan transfer politikaları hakkında da konuşan Aykut Kocaman, "Aslında transferde işin ekonomi boyutu da söz konusu. Nitelik ve nicelik olarak transfer de öne çıkabiliriz, bunu yanı sıra ekonomik olarak bunun hangi aşamalardan geçtiği önemli.  Önümüzdeki birkaç sene daha sadece iki takımın domine ettiği bir lig olmayacaktır. Diğer kulüplerimiz de farkı kapatmak için çalışıyorlar" dedi.

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, kendisine yöneltilen Erzurum’daki kamp ve tesis olanaklarıyla ilgili soruya da şu şekilde cevap verdi: "Bilindiği üzere sezona başlamadan önce ilk hazırlık kampımızın kendi tesisimiz olan Topuk Yaylası tesislerimizde yaptık. Tesis olarak çok güzel bir yer. Takımların kamp yapabileceği çok önemli bir tesis. Ancak ben bu tarzda bir tesisin de Erzurum’a kazandırılacağını düşünüyorum. Erzurumspor’un Süper Lig’e çıkmasıyla Erzurum’a güzel bir tesis kazandırılacağına eminim."