Aykut Kocaman: "öncelikli Hedefimiz Gruptan Lider Çikmakti"

31.01.2013

Aykut Kocaman: "öncelikli Hedefimiz Gruptan Lider Çikmakti"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, gruptan lider çıktıkları için mutlu olduklarını belirterek, "Kupada öncelikli hedefimiz gruptan çıkmaktı ve bunu başardık" dedi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Aykut Kocaman, "Öncelikli hedeflerimiz grubu geçmekti. Buraya gelirken gruptan çıkmıştık. En önemli önceliğimiz grup liderliğini garantilemek ve Fenerbahçe’nin çıktığı her maçı kazanma isteğiydi. Sivas’ta bizi yenerek moral takviyesi yapmak, zor da olsa grup birinciliği şansını sürdürmeyi düşündü. Maçın son 15-20 dakikasına kadar böyle geçti. İki takım da kazanmak için oynadı. Gruptan lider olarak çıktığımız için sevinçliyiz" açıklamalarında bulundu.

Emre Belözoğlu’nun transferi konusundan sorulan bir soru üzerine Aykut Kocaman, "Bitmeyen transferle ilgili bir şey söylemek doğru değil. Olduktan sonra net düşüncelerimi ortaya koyarım. Olmayan bir transfer için konuşmanın bir mantığı yok. Bu doğru olmaz" ifadelerini kullandı.

Galatasaray’ın transferleri ile ilgili soruya ise Aykut Kocaman, "Galatarasay’ın transferleri için yorumum yok. Hayırlı olsun, güçlü isimler aldılar. Zaman her şeyin doğru veya yanlış olduğunu gösterecektir" şeklinde konuştu.

Kupa statüsüne de değinen Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "Kupanın statüsünü tartışmak gerekir. Doğru mudur değil midir. Ben önceki çalıştığım kulüplerde de sezon içinde oyuncularımıza daha fazla maç oynatmak gerektiğini söylüyordum. Maç trafiği çok yüksek oluyor. İlk zamanlar insanları sıkıntıya sokuyor, ama ilerleyen zaman alışıldığı zaman hem Salih için hem uzun zaman oynatamadığımız oyuncuları tekrar forma sokmak için faydalı olduğunu düşünüyorum. Teknik adam gözüyle bakarsanız bence uzun vadede fazla maç oynamak zararlı değil yararlı" diye konuştu.