Aykut Kocaman: "önemli Olan 3 Puandi"

12.09.2011

Aykut Kocaman: "önemli Olan 3 Puandi"

2011-2012 sezonunun ilk haftasında Fenerbahçemizin Orduspor ile oynadığı karşılaşmanın ardından Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, açıklamalarda bulundu. 

Aykut Kocaman, Orduspor maçının çok zorlu geçtiğini dile getirirken sözlerine şöyle devam etti: "Çok zor oldu. Açık ve net söylemek gerekir. Orduspor uzun süre aradan sonra Süper Lig’e dönmüş, tamamen yeni transferle kurulu bir takım. Tebrik etmek lazım. Böyle oynarlarsa lig için renk olurlar ve büyük güç olarak gözüküyorlar." 

Karşılaşma ile ilgili olarak ise Kocaman, "Bizim için problem bir türlü oyunun ritmini yakalayamadık. Birtakım etkenler vardı. Birincisi benzer oyuncularımız sahadaydı. Bu maç boyunca etkisini hissettirdi. İkincisi sahanın zeminiydi oyun akışını etkiledi. Üçüncüsü de Orduspor’un iyi kapanması ve kontra atak yapmasıydı"  diye konuştu.

Aykut Kocaman, karşılaşmada alınan 3 puanın büyük önem taşıdığına vurgu yaparken, "Burada önemli olan mutlak ve mutlak 3 puandı. Yaşadığımız badireden ve sıkıntıdan sonra 3 puan öneliydi. Oyuncular ciddi gayret gösterdiler ama maç temposunun uzağında olmamız ciddi sıkıntı yarattı" dedi.  
Kocaman takıma yapılan transferlerle ilgili sorulan bir soruya, "Transferlerden memnunum. Her oyuncumdan memnunum. Büyük çaba gösterdiler. Geçen sene çok istedik başardık. Yine çok istiyoruz" yanıtını verdi. 
Sakat oyuncularımız ile ilgi sorulan bir soruya ise Aykut Kocaman, "Sakatlardan umutlu olduğumuz isimler var. Ama isim verip taraftarı beklentiye, oyuncuları da sıkıntıya sokmayalım. 11 gün içinde oynayacağımız 4 maçımız var.  İkisi ligin en zor deplasmanları Antep ve Kayseri deplasmanları" yanıtını verdi.