Aykut Kocaman: "önemli Olan Deplasman Kayiplarini Sonlandirmakti"

17.01.2013

Aykut Kocaman: "önemli Olan Deplasman Kayiplarini Sonlandirmakti"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, en çok önem verilenin deplasman kayıplarını sona erdirmek olduğunu söyledi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "Şubat yanı sonuna kadar milli maçı sayarsak 14 karşılaşma gözüküyor. Maç trafiğinin yoğun olduğu bir dönem. Grup maçları ile başladık. İlk maçımızı kazanmıştık. İkinci maçı da kazandık. Bugün kü maçta, eğer yapabilirsek gruptan çıkmayı çok istiyoruz. Ama eğer Bursaspor’u içerde de mağlup edebilirsek bunu başarmış olacaktık. Bu düşüncelerimizi oyuncularımızla paylaştık. Maça da iyi başladık. Golü bulmak rahatlatıcı oldu. Ondan sonra da bu arayışlarımızı devam ettirdik. Ama maçın ortalarından itibaren, pas trafiğimizdeki dengesizliğimiz, topu tutamamamız Bursaspor’u bizim sahamıza getirdi. Dengeli ilk yarı oldu. Bursaspor biraz daha oyunu tutmaya çalıştı. İkinci yarı daha baskılı bir Bursaspor bekliyorduk. Tam oyunu tutacağımız anda arka arkaya goller geldi. Bu anlamda rakibimizin morali de yükseldi. Hamlelerimiz maçı kurtarmaya yönelikti. İkinci gol şok etkisi yaptı bizde. Bizim en çok ihtiyaç duyacağımız, deplasman kayıplarımızı sona erdirmekti. Bu anlamda gelecek adına çok mutluyum. Maçı çevirme reaksiyonu gelecek adına umut verdi bana" şeklinde konuştu.

Genç oyuncularımızdan Salih Uçan’ın, gelecek adına iyi işler yapacağına değinen Aykut Kocaman, "Çok olumlu görünüyor. Şuanda doğruları ile yanlışları bir arada gidiyor. Gelecek adına çok şeyler yapacak gibi görünüyor. Umutluyum" diye konuştu.

Ertuğrul Sağlam’ın oyun alanını terk etmesi ve hakemin oyuna ilave ettiği zaman konusunda ise Aykut Hoca, şunları söyledi:
"Sadece Ertuğrul Hocanın sahadan çıkması 2 dakika sürmüştü. Yenilseydik itiraz ederdim. Bir standardın oluşması güven verici olacaktır."