Aykut Kocaman: "önemli Olan Turu Geçmekti"

28.11.2012

Aykut Kocaman: "önemli Olan Turu Geçmekti"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, asıl hedeflerinin turu geçmek olduğunu belirterek, "Maçı koparacak golü bulamazsanız tedirgin olursunuz. Zaman zaman bu yaşandı ama bizim için önemli olan turu geçmekti" dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "Bu tip maçlarda her zaman söylüyoruz, maçı koparacak golü ve arkasından oyundan düşürecek golü bulamadığımız zaman oyun tedirgin edici olur. Maçta böyle oldu. Turu geçmek önemliydi. Umarım önümüzdeki turu da geçer, yolumuza devam ederiz. Özellikle bu sezon Salih ve Recep için yavaş yavaş ısınma sezonu olacak. Normal şartlarda önümüzdeki sezon daha fazla rol alacaklar. Bir sonraki sezonda ana karakter olmalılar. Yapamazlarsa sorunu aramak lazım. Gelişimleri normalde böyle devam etmeli. Buna kapasiteleri var. Çalışma azimlerini yitirmemeli ve ısrarla, büyük bir karakterle bunu devam ettirmeliler. Buna zihinsel olarak da hazır olmalılar" şeklinde konuştu.

Gençlerbirliği maçını ardından yaptığı açıklamalara ilişkin, çıkan haberlerle ilgili de,"Hiç kimse değil muhatabım. Ben genele söyledim. Fazla uzatmanın anlamı yok" diyerek sözlerine son verdi.