Aykut Kocaman: "önemli Sayilacak Bir 3 Puan Kazandik"

03.11.2012

Aykut Kocaman: "önemli Sayilacak Bir 3 Puan Kazandik"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, son dönemlerdeki puan kayıplarını minimuma indirmenin önemli olduğunu belirterek, "Son dönemlerde Fenerbahçe standartlarının üzerinde puan kayıpları yaşadık ve bunu en aza indirmemiz gerekirdi. Bu akşam böyle de oldu. Önemli sayılabilecek 3 puan aldık" dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "Maça damgasını vuracak olan son 3-4 haftalık periyot olacaktı. Ligdeki yarışmada çok puan kaybımız oldu. Fenerbahçe standartlarının üzerinde puan kaybettik. Bu puan kayıplarını minimuma indirme zamanıydı, bu Akhisar’dan geçiyordu. Maç tersliklerle başladı, geriye düştük hemen reaksiyon verdik ve öne geçtik. İkinci yarıda 3. golü bulmak kritikti. Buna benzer maçlarda bu skor oyuna bağlıyor rakip takımları. 3. golü bulacak son vuruşları yapamadık. Önemli sayılacak bir 3 puan aldık. Limassol ve ardından Ordu maçıyla yeniden lige tutunacağız" şeklinde konuştu.

Ligde yaşanan son 3-4 haftalık periyotun insanların algısını değiştirdiğini de dile getiren Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "Skora ihtiyacımız vardı. 3. gol için çabalarımız vardı, ancak ikinci yarıda son paslarda başarılı olamadık, isabetli olanlarda da çerçeveyi bulamadık. Toparlanmaya başlarken, psikolojik olarak geriye çekti Antalya maçı bizi. Bu akşamki maç çok önemliydi. Ligdeki takımlar bir şekilde kendi sahalarında oyunu forse etmeye çalışıyorlar. Son 3-4 haftalık periyot insanların algısını değiştirdi" ifadelerini kullandı.

Fenerbahçemizin, UEFA Avrupa Ligi C grubundaki durumunu da değerlendiren Aykut Kocaman, "Marsilya puan alsın istiyorduk, biz isteğimizi başardık ancak Marsilya kazanamadı. Grupta yarış 5.-6. maçlara kadar sürecek diye düşünüyorum. Limassol’u mutlaka yenmemiz gerekiyor. Başarabilirsek çok büyük avantajla son maçlara gideceğiz" açıklamasında bulundu.