Aykut Kocaman: "oyuncularimi Fedakarliklardan Dolayi Kutluyorum"

17.03.2013

Aykut Kocaman: "oyuncularimi Fedakarliklardan Dolayi Kutluyorum"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, 3 günde bir maç yapan oyuncularını gösterdikleri fedakarlıklardan dolayı kutladı.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Aykut Kocaman, "Mutlak kazanmamız gerekiyordu ve kazandık. Bütün oyuncuları fedakarlıklarından dolayı kutluyorum" dedi.

’Salih’e bir parantez açmak gerekirse ne söylersiniz?’ sorusu üzerine Kocaman, "Benim elimde olsa parantez açmam, doğal haliyle gitmesini isterim. Ancak son Plzen maçından ve attığı golden sonra gazeteler özellik çarşaf çarşaf Salih’le ilgili yayınlara başladılar. Güzel bunlar tabi ama bu dönemler genç oyuncular için tehlikeli. Elimde olsa basın da dahil hiç parantez açmadan gelişimini izlesek" diye konuştu.

Kocaman, Emre’nin sakatlığı ile ilgili soru üzerine ise "MR’ı çekilecek ama geçen haftakinden ciddi gibi gözüküyor" dedi.

Bir gazetecinin, ''Gökhan Zan'ın cezasının ertelenmesiyle ilgili ne düşünüyorsunuz?'' sorusuna Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, ''İçimden gelenleri söylersem olmuyor. O nedenle söylemeyeyim. Bu tip durumları kamuoyunun takdirine bırakmak en doğrusu'' yanıtını verdi.

Genç oyuncumuz Salih Uçan’ın performansını da değerlendiren Aykut Hoca, ''Salih'in performansı son derece iyiydi. Çok daha iyi olacak. Kendisinde o beceri var. Futbol sadece yeteneklerin sergilendiği bir oyun değil. Futbol tecrübelerin de harmanlandığı bir oyun. Tecrübesi arttıkça takıma katkısı çok daha fazla olacaktır'' diye konuştu.

Bir gazetecinin ''Golü attıktan sonra Fenerbahçe geriye çekiliyor'' yorumu üzerine Aykut Kocaman, şunları söyledi:
''Antalyaspor iyi bir takım. Çok iyi futbolculardan kurulu bir ekip. Onların top becerileri golden sonra kendi sahamıza çekilmemize neden oldu. Devre arasında bu işe bir çözüm bulmamız gerektiğini konuştuk. Nitekim ikinci yarıda geriye çekilmedik. İkinci yarıda çok gol pozisyonu bulduk ancak Antalyaspor topa daha fazla sahip olan takım oldu.''