Aykut Kocaman: "oyuncularimi Yürekten Kutluyorum."

23.09.2011

Aykut Kocaman: "oyuncularimi Yürekten Kutluyorum."

Sportif Direktörümüz ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, 11 gün içinde 4 maç yaptıklarını ve bu maçlar esnasında bazı futbolculardan sahaya yoksun çıkmalarına rağmen 4 maçtan 10 puan ile ayrılmalarının İBB maçı öncesinde sevindirici olduğunu belirterek, Kayserispor deplasmanından 3 puan ile ayrılan oyuncularını da yürekten kutladığını ifade etti.

Aykut Kocaman maçın ardından yayıncı kuruluşa yaptığı açıklamada, "11 gün içinde 4. maçımızı yaptık, bu önemli. Bu maçları elbette yapacağız, bu bir şikayet değil. Ancak 3 Temmuz’dan beri yaşadıklarımızla, hem zihinsel, hem fiziksel hem de ruhsal olarak büyük bir yük taşıyor takım. Bunun üzerine 11 günde 4 maç tapmak da tuz biber ekti, tüy dikti. Bütün gelişmeler dışında önemli bir dezavantajımız vardı ki, o da; bu 4 maçta milli takım oyuncularımızın hemen hemen dışında oynadık. Bütün bunları bir araya getirince 4 maçtan 10 puan İBB maçı öncesi sevindirici. Gelecek günler adına da umut verici..Şimdi İBB maçını da kazanamaya çalışıp, milli maç arasında yaralarımızı sarmak en büyük hedefimiz. Bunu planlamaya çalışacağız" dedi.

Kayserispor maçını değerlendiren Aykut Kocaman, "Top şansı yanımızdaydı. Kayserispor karşılaşmasında bizi zorlukların beklediği aşikardı. Bunla beraber maça istekli, arzulu ve golle başlayınca da futbolcularda koruma duygusu başladı, bu aşikar. Erken gol bulmasak maç daha dengeli geçerdi. İlk yarıda çok top kaybı yaptık, gol pozisyonu üretemedik. Kayserispor ise hızlı atak geliştirme çabasındaydı. İkinci yarıda kısa arılıklarla kornerler ve yüksek toplar kalemizde tehlike yarattı. Ancak geçen sene de söyledim, şimdi de söylemek doğru olacak; Şota hocayı takımı bir antrenör takımı haline getirdiği için de kutlamak lazım. Son derece nitelikli bir takım. Ligin benim takımım da dahil, en organize takımı. Pek çok şeyi ezbere yapılan işler haline getirmişler, tipik bir Hollanda takımı haline gelmişler. Böyle maçta koruma duygusu ve basit hatalarımız olunca sert ataklar yemek de doğaldı. Ancak bu dönemde her şeyin üzerine en büyük armağan; galibiyetle çıkmayı başarmaktı. Bunu başaran oyuncularımı yürekten kutluyorum. Çok zor bir yükün daha altından daha kalktılar" diye konuştu.

Takımın son durumu ile ilgili soru içinse Aykut Kocaman şu ifadeleri kullandı:

"Son durumdan memnunum. Topu bir şekilde rakip kaleye sokup, topun kalemize girmemesini sağlayınca, sonuç da istediğimiz gibi olunca olumsuz konuşmak yanlış. Olumlu konuşmak daha doğru gözüküyor. Bütünlüğünü korursa diğer takımların zor puan çıkaracağı bir deplasman Kayseri deplasmanı. Son iki sezondur biz de kaybediyorduk burada. Burada bizim adımıza böyle koşullar arasında tekrar kazanarak çıkmak, iyi reaksiyon verdiğini gösteriyor takımın. Kazanan takım, kazanmayı seven takım, kazanmayı alışkanlık haline getiren takımı, her şeye rağmen koruduğumuzu gösteriyor. Tekrar oyuncularıma teşekkür ediyorum"

BASIN TOPLANTISI

Aykut Kocaman, basın toplantısında ise ligin en zor deplasmanlarından birini kazandıklarını belirterek,  sözlerine şöyle devam etti:

Maçın, bizim koşullarımız altında düşünüldüğünde ne kadar zor olduğu anlaşılıyor. 3 Temmuz’dan bu yana saha dışında birtakım sorunlarla uğraşırken zor maçlar oynadık. Bizim 5 yerli oyuncumuzun hiçbirinden hemen hemen yararlanamadık. Zihinsel, ruhsal olarak her türlü yorgunluğun yükseldiği bir dönemde böyle bir deplasmana geldik. Şota’yı tebrik etmek istiyorum. Kayserispor ne yaptığını bilen bir takım. Maçta öne geçmek ve galip gelmek kolay değildi. Kayserispor karşısında topu çok rahat kontrol etmemiz gerekirken top kayıpları yaşadık. İkinci yarı küçük bölümlerde ve uzun top organizasyonları ile kalemize daha etkiligelmeye başladılar ama kazanmayı başardık. 4 maçta 10 puan topladık. Yapabileceğimiz tek şey bütün futbolculara canı gönülden tebrik etmek. Zor bir periyodu 10 puanla geçtik. Gelecek maça kadar yaralarımızı sarmak ve galip gelmek istiyoruz."