Aykut Kocaman: "oyunda Kontrolü Sağlayan Taraftik"

13.12.2012

Aykut Kocaman: "oyunda Kontrolü Sağlayan Taraftik"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, 2.golü bulduktan sonra oyunun biraz daha rahat bir geçtiğini belirterek, "Top oyuna girdikten sonra neler olacağını göreceğimizi konuşmuştuk. Eğer rakibi düşürecek 2. golü bulamazsanız zor oluyor. 2. golden sonra oyun bizim için rahat bir hale geldi" dedi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "Göztepe iyi bir takım ve hızlı oyuncuları var. Genç ve öne doğru koşan bir rakip. Bu fırsatı vermemeliydik ve özellikle ilk yarı bunu vermedik. Oyun kontrolü açısından ilk yarı çok iyi gözüküyordu ama ilk yarının sonlarında sert kontra ataklar da yedik. Öne geçmek bu maçlarda zor ama öne geçmek yetmiyor. Eğer rakibi düşürecek 2. golü bulamazsanız zor oluyor. 2. golden sonra oyun bizim için rahat bir hale geldi. Göztepe’ye de başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.

Türkiye Kupası’nda oynadığımız maçların, hafta sonu oynayacağımız Galatasaray karşılaşmasına olumlu ya da olumsuz bir etki yapmayacağını da dile getiren Kocaman, "Ne bu maçın bize, ne de Galatasaray’ın oynadığı maçın onlara olumlu veya olumsuz etkisi olmayacak. Herşey kendi yörüngesinde devam edecek. Ne bir şey kazandıracak bunlar ne de kaybettirecek" diye konuştu.

Son olarak Galatasaray derbisini yönetecek Halis Özkahya ile ilgili düşünceleri sorulan Aykut Kocaman, "Herhangi bir zamanda maç öncesi hakem konusuyla muhattap olmadım. Dolayısıyla oyunu seyredeceğiz. Ben ona hakem şansı diliyorum. Öncesinde konuşmak yanlış olur" ifadelerini kullandı.