Aykut Kocaman: "oyunun Kontrolü Bizdeydi"

17.02.2013

Aykut Kocaman: "oyunun Kontrolü Bizdeydi"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Trabzonspor’un istekli oyununa rağmen maçın kontrolüne hakim olduklarını belirterek, galibiyetin önemine değindi.

Spor Toto Süper Lig’in 22. haftasında deplasmanda Trabzonspor karşısında elde edilen  3-0’lık galibiyetin ardından Aykut Kocaman yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçemizin zorlu deplasmanlardan başarıyla çıktığını belirten Aykut hoca, "90 dakikayı değil, 3 deplasmanı değerlendirmek lazım. BATE maçı yarım kaldı. Diğer 2’sinden istediğimizi aldık" diyerek BATE maçının devamını hafta içinde oynayacaklarını söyledi.

Maçı değerlendiren Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "İlk 10 dakika içerisinde Trabzonspor takımı oynadıkları son birkaç maça göre oldukça iyiydi. Skoru elde edebilmek için büyük bir istek içerisindeydi. Biz buna iyi cevap verdik. Kazanmamız gereken günlerindeyiz. Dirk Kuyt’ın ortası ve kendi kalesine gelen golle futbol şansı bizim yanımızdaydı. İkinci gol ve ikinci yarıdan sonra maçın kontrolünü elimize aldık. Trabzonspor’un isteğine rağmen kontrolü kaybetmedik" dedi.

Takımın performansı ile ilgili soruya Aykut Kocaman, "Futbolda her türlü skor olabiliyor. Bugün bunlardan biri oldu. Ben takımımdan hep memnun oldum ama bunu kamuoyuna anlatmamın bir imkanı yok. Ben her zaman aynı şeyi söylediğim için, bunu rahatlıkla söylüyorum. Sürekli döverek,  iterek, vurarak gelişim olmaz. Çalışarak, inceleyerek, sebat ederek, sabrederek olur. Zaman zaman bu takımın kötü günleri de olacak ama genel olarak daha iyi günleri olacaktır" yanıtını verdi

Sow’un sakatlığı ile ilgili soruya ise Aykut Kocaman, "Sow’un davranışı doğru bir davranış. Oyundan çıkmak istemek çok görülen bir davranış değil. Sakatlık konusuna gelecek olursak ne desek yanlış olur. Sakatlığının ciddi olmadığını düşünüyor ve umuyoruz" yorumunda bulundu.