Aykut Kocaman: "sert Ve Yorucu Maçlar Oynadik"

25.09.2012

Aykut Kocaman: "sert Ve Yorucu Maçlar Oynadik"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Takımımızın arka arkaya oynadığı maçların zihinsel ve fiziksel açıdan sert maçlar oynadığını belirterek, "İçeride oynadığımız maçlarda, karşılaşma öncesinde en riskli maç olduğunu belirttim. Bunun ilk nedeni; arka arkaya zihinsel açıdan da fiziksel açıdan da sert maçlar oynadık" dedi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, "Maç öncesinde belirttiklerimi tekrarlıyım. Kaçıncı maç olduğunu bilmiyorum, hatırlamıyorum, yanlış bir şey söylemiyim. İçeride oynadığımız maçlarda, karşılaşma öncesinde en riskli maç olduğunu belirttim. Kulüp olarak zor günlerden geçiyoruz. Maçların üzerimizdeki olumsuz tahribatı zor oluyor. Diğer neden ise bizim 2-0’dan 2-2’ye gelen maçın ardından yaşadıklarımızı iyi gözlemleyerek oynadılar. Düşüşü tahmin ettiler. Trabzonspor özellikle ikinci yarıda çok baskılı oynadı. Hücuma giderken; kaptırdığımız toplar kalemizde büyük sıkıntı yarattı. Her iki takım da maçı çok istediğini oynadıkları futbolla gösterdi" şeklinde konuştu.

Hafta içinde Marsilya ile oynadığımız ve son dakikada yediğimizi golle ilgili de konuşan Aykut Kocaman, "Marsilya maçındaki 2 puan çok ciddi bir kayıp. Bu maçın ardından da yaşanan kayıplar üzücü olarak nitelendiriliyor. Son dakikalardaki pozisyonları da düşününce çok olumsuz konuşmak istemiyorum" ifadelerini kullandı.

Takımımızın, son dakikalarda rakip takım adına pozisyon vermesine yönelik yapılan eleştirilere ise şu şekilde cevap verdi: "Bu eleştiriler yanlış. Doğru yerden bir eleştiri değil. Marsilya maçında 2-1 olunca skor, topu sürekli ileri vurduk. Bugünkü maçta aynı durum söz konusu değil. İsim vermeyelim ama kaptırdığımız toplardan kontralar yedik. Top bizim ayağımızdaydı, kaybedilen toplarla atak yedik. Ülkemizde özellikle yerli teknik adamlarla ilgili şeyler söylenir. Benim için anormal ama ülkemiz için normal bir şey."

Basın toplantısında sorulan bir soru üzerine konuyla ilgili düşüncelerini maçları tek tek ortaya koyarak anlattığını hatırlatan Aykut Kocaman, şunları kaydetti:

"2010-2011 sezonunda sahada her şeyimizi ortaya koyarak çok değerli bir rakibe karşı, değerli bir şampiyonluk kazandık. 82 puan yapmak bu ligde çok kolay değil. Bunu Trabzonspor da başardı. Sonunda Mert’in kurtardığı ya da Colman’ın atamadığı penaltı sonucunda ikili averaj farkıyla şampiyonluğu elde ettik. Sahada oynadık ve kazandık şampiyonluğu elde ettik. Şampiyonluğumuz çok temiz ve hak edilmiş bir şampiyonluk. Federasyonun bütün kurulları bunu artık tescillemiş durumda. İlk zamanlar Trabzonsporluların serzenişlerinde belki de haklı olarak bir takım sözleri söylüyor, isteklerde bulunuyordu. Ancak olaylar kapanmıştır. Bundan sonra Trabzonsporluların da Fenerbahçeli futbolcuların özellikle sahada büyük performans ortaya koyarak elde ettikleri şampiyonluğa saygı duymaları bence onları daha da büyütür ."