Aykut Kocaman: "sezon Öncesi Önemli Bir Test Maçi Oldu"

13.08.2012

Aykut Kocaman: "sezon Öncesi Önemli Bir Test Maçi Oldu"

Sportif Direktör ve Teknik Sorumlumuz Aykut Kocaman, Galatasaray ile oynanan Süper Kupa karşılaşmasının  zor bir maç olduğunu belirterek, "Genel olarak sezon öncesi bir test maçı gibi de oldu" dedi.

Maçın ardından yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Aykut Kocaman, "Zor bir maç oldu. Genel olarak sezon öncesi test maçı gibi de oldu. Hazır olma aşamasındayız. En önemli şey iki farklı oyun oynamaya çalışan takımı hangisinin kabul ettireceği. Her iki takımda kendini kabul ettirmek istedi. Maçın başında hatalı bir top kaybıyla oyundan kopma aşamasına geldik. Volkan'ın da sakatlanmasıyla sıkıntı yaşadığımız anlar oldu. 20. ve 30.dakikalarda oyunu kontrol altına aldık. İstediğimiz oyunu sahaya yansıtmak istedik ama oyuncularımızın bir kısmını sorumluluk almaktan çekindi.. 2.golden sonra gelen gol ve kırmızı kart ibreyi bize döndürdü ancak yapmak istediklerimizi yapamadık. Oyun elimizdeydi ama değerlendiremedik. Evet, kupayı kaybeden değil, kazanan taraf olmak isterdik ama basit hatalarla kaybettik. Kendi içinde başka senaryonu solan bir maçtı" diye konuştu.

Galatasaray'ın kullandığı penaltı ile ilgili de konuşan Aykut Hoca, "Penaltı mı, değil mi diye de düşünüyorum. Bunu tekrar izleyip, görmek gerekir. Her oynadığımız maçtan sonra doğrular ve yanlışlarımızı tartışacağız. Bu demek değildir ki sorunlar tamamen kalkıyor. Oyuncularımızla tekrardan maçı seyredip sıkıntı yaşadığımız yerleri düzelteceğiz" yorumunda bulundu. 

Şampiyonlar Ligi Play-off müsabakasındaki rakibimiz Spartak Moskova ile yapacağımız maç hakkında da konuşan Aykut Kocaman, "Spartak Moskova maçı ayrı bir maç olacak. Moskova'yı geçerek Şampiyonlar Ligi'ne katılmak istiyoruz. Rakibimiz de güçlü bir rakip. Önemli bir takım. Bu akşam oynadığımız maçın atmosferi farklı, Moskova ile oynayacağımız maçın atmosferi farklı olacak" dedi.